Transport vositalaridan utilizatsiya yigʻimi qanday undiriladi
Gʻildirakli transport vositalari, oʻziyurar mashinalar va ularning tirkamalari uchun utilizatsiya yigʻimini undirish, qaytarish va undan foydalanish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
400 mlrd soʻm - hududlarda sanoatni rivojlantirish uchun
Prezident tomonidan 09.06.2021 yildagi “Hududlarning sanoat salohiyatini oshirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PF-6244-son Farmon imzolandi.
Koʻchmas mulk bir davlat tashkilotidan boshqa bir davlat tashkilotiga qanday beriladi
Respublika koʻchmas mulk ob’yektlarini bir davlat tashkilotidan boshqa bir davlat tashkilotiga operativ boshqaruv huquqi asosida begʻaraz berish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
DXSh asosida issiqхona хoʻjaliklari tashkil etiladi
Xorijiy va mahalliy investorlar tomonidan ishlab chiqariladigan zamonaviy va energiya tejamkor uskuna-jihozlardan foydalangan holda issiqхona хoʻjaligiga ega boʻlish va qishloq хoʻjaligi mahsulotlarini yetishtirish istagini bildirgan shaхslar hamkorlikka taklif etiladi.
Ijtimoiy-ma’naviy tadqiqotlar instituti tashkil etildi
Institutning vazifalari jumlasiga el-yurt taqdiriga loqaydlik, mahalliychilik, urugʻ-aymoqchilik, korrupsiya, oilaviy qadriyatlarga bepisandlik va yoshlar tarbiyasiga mas’uliyatsizlik kabi illatlarga barham berishga qaratilgan kompleks chora-tadbirlarni ishlab chiqish kiritilgan.