“Фаолиятнинг айрим турларини лицензиялаш тўғрисида”ги Қонунга тузатишлар лойиҳаси ишлаб чиқилди. У Савдо-саноат палатасининг форумида жойлаштирилган
Келаси йили ТИФ ТНнинг янги версияси жорий қилинади
ҚҲТБТ порталида Ҳукуматнинг тегишли қарорлари лойиҳалари жойлаштирилди
Автомобиль рақами белгиси қандай тикланади?
Автомобилнинг давлат рақами белгиларини йўқотиш ва шикастлаш сабаблари талай бўлиши мумкин – ЙТҲдан тортиб, ёвуз ниятлиларнинг ҳаракатларигача. Ушбу мақола давлат рақамини тиклашнинг қонуний тартиби хусусида
1 сентябрдан авто учун давлат рақамини алоҳида ҳақ эвазига танлаш мумкин бўлади
Президентнинг 11.07.2017 йилдаги ПҚ-3127-сон “Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Маҳалла фаоллари кўкрак нишони билан тақдирланади
Президентнинг 13.07.2017 йилдаги ПҚ-3132-сон «Маҳалла ифтихори» кўкрак нишонини таъсис этиш тўғрисида»ги қарори қабул қилинди
МТРК янги асбоб-ускуналар билан қўшимча жиҳозланади
Президентнинг 27.06.2017 йилдаги ПҚ-3098-сон “Сигнал узатишнинг рақамли форматига ўтиш учун Ўзбекистон миллий телерадиокомпаниясини замонавий мультимедия ускуналари билан қўшимча жиҳозлаш қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Аудиторлар ва бухгалтерлар учун танлов эълон қилинди
«Энг яхши аудитор – 2017», «Энг яхши бухгалтер – 2017» ва «Энг яхши ички аудитор – 2017» республика танловларида иштирок этиш учун ташқи, ички аудиторлар ва бухгалтерлар таклиф қилинади
Паспорт олиш, прописка ва визани расмийлаштириш осон бўлади
Президентнинг қабул қилинган 11.07.2017 йилдаги ПҚ-3126-сон қарори миграция жараёнлари ва фуқароликни расмийлаштириш соҳасида ички ишлар органлари фаолиятини такомиллаштиришга қаратилган
“Қарши-Китоб” йўналиши бўйича тезюрар поезд қўйилади
“Йўловчи поездлар тезкор ҳаракатини ташкил этган ҳолда “Қарши-Китоб” темирйўл линиясини электрлаштириш” инвестиция лойиҳасини амалга ошириш тартиби Президентнинг 10.07.2017 йилдаги ПҚ-3121-сон қарорида акс этган
КСЗ иштирокчилари имтиёзларни қандай олади
ҚҲТБТ порталида Тошкент шаҳридаги кичик саноат зоналари иштирокчи-ташкилотлари томонидан имтиёзларни қўллаш тартиби тўғрисидаги низом эълон қилинди
«Samarkand City» туризм зонаси ташкил этилмоқда
Вазирлар Маҳкамасининг 30.06.2017 йилдаги 450-сон “2017 — 2019 йилларда Самарқанд шаҳри ва Самарқанд вилоятининг туризм салоҳиятини жадал ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори эълон қилинди