Янги технопарк объектлари тўлиқ тайёр ҳолда топширилади
Сергели туманидаги индустриал технопарк – бу йил Тошкентда амалга оширилиши мўлжалланган инвестиция лойиҳаларидан бири
Рақобатни ривожлантириш ва капитал бозори бўйича устуворликлар белгиланди
Президентнинг Монополияга қарши курашиш қўмитаси ва Капитал бозорини ривожлантириш агентлиги фаолиятини ташкил этиш тўғрисидаги қарорлари имзоланди
Муҳаммаджон Орипов: «bir.uz – профессионал ўсиш учун ажойиб ресурс»
Андижонлик Муҳаммаджон Орипов 2018 йил 22 декабрда аттестация имтиҳонини топширди. Унга омад кулиб боқмаган бўлса ҳам, бундан хафа бўлмади. Мақсади - моддий бухгалтер аттестатини олиш
Чет эл фуқароларининг ҳуқуқий мақоми алоҳида қонунда қайд этилади
«Чет эл фуқаролари ва фуқаролиги бўлмаган шахсларнинг Ўзбекистон Республикасидаги ҳуқуқий мақоми тўғрисида»ги қонун лойиҳаси ҚҲТБТ порталида жойлаштирилган. Муҳокама 2019 йил 7 февралгача давом этади
Мўмин Ашуров: «Солиқ солишдаги янгиликларга ўқитишда янгича ёндашамиз»
«Norma» профессионал ривожланиш маркази солиқ солиш тизимидаги ўзгаришларга бағишланган навбатдаги семинар ва курсларга қабул эълон қилади. Бу ҳақда батафсил «Norma» ПРМ директори Мўмин Ашуров билан интервьюда
Қай бири афзал: соддалаштирилган ҚҚСми ёки умумбелгиланган ҚҚС?
Компаниянгиз учун қайси – соддалаштирилган ёки умумбелгиланган ҚҚС фойдалироқ эканини қандай билиш мумкин? «Norma» компанияси яқин орада ташкил этадиган вебинар иштирокчилари шу ва бошқа саволларга жавоб топишлари мумкин бўлади
Ўзбекистон ёлғиз сайёҳлар учун хавфсиз мамлакатларнинг ТОП-5 га кирди
Wegoplaces.me саёҳатлар учун онлайн-сервисида эълон қилинган Solo Travel Safety Report 2019 ҳисоботида ёлғиз сайёҳлар учун 2019 йилдаги энг хавфсиз шаҳарлар санаб ўтилган