Сенат сессиясининг биринчи куни якунлари: 14 та қонун
2018 йил 27 сентябрь куни Олий Мажлис Сенатининг ўн олтинчи ялпи мажлисида 14 та қонун маъқулланди
Фарғонада Латвиянинг ОТМ очилади
Шаҳарда Латвиянинг Ахборот тизимлари менежменти Олий мактабининг филиали фаолият юрита бошлайди. Бу Президентнинг 26.09.2018 йилдаги ПҚ-3952-сон қароридан келиб чиқади
1 октябрдан киритиладиган ўзгартиришлар: асосий янгиликлар ҳақида қисқача
2018 йил 1 октябрдан кучга кирадиган солиқ соҳасидаги асосий янгиликлар, ер участкаларини ажратиш, кўчмас мулкка бўлган ҳуқуқларни ҳисобга олиш, крипто-активлар оборотига доир янги қоидалар ва бошқа янгиликлар
Пропискасиз ишга қабул қилиш: қонунга кўра қандай йўл тутилади?
2018 йил 8 октябрь куни «Norma» профессионал ривожланиш марказида «Кадрларга оид иш юритиш» курси бошланади. Эксперт Абдусалом Рисқуллаев меҳнат тўғрисидаги қонун ҳужжатларини қўллашнинг энг мураккаб жиҳатларини тушунтириб беради. Вазиятлардан бирини кўриб чиқамиз
Савдодаги кўпгина тақиқ ва чекловлар бекор қилиниши мумкин
Мажбурий 15 фоизлик олдиндан тўлов, дебиторлик қарзи учун жарималар, улгуржи савдога лицензиялар ва кўчма савдога рухсатномаларни амалиётдан чиқариш таклиф этилди. Товарлар экспорти, биржа савдолари ва нақд пулни инкассация қилишни – жиддий тарзда соддалаштириш
«Ўзстандарт» фермерларга ЕИ бозорларида сотувни фаоллаштиришга ёрдам беради
«Ўзстандарт» агентлиги ва RINA S.p.A (Италия) компанияси томонидан Ўзбекистонда Global G.A.P стандартларига мувофиқ янги узилган қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини сертификатлаш йўлга қўйилади
Алима Коканбаева: «Иш берувчи яхши ҳақ тўлашга лойиқ эканлигингизни малакангиз билан тасдиқланг»
Алима Коканбаева CAP тизимининг уч босқичидан ўтди, навбатдаги якуний босқичга тайёрланяпти. Ўтган шанбада BIR.UZ тизимида аттестация имтиҳонини муваффақиятли топширди. Шу муносабат билан Norma портали саволларига жавоб берди
MUIC ўз резидентларининг лойиҳаларини давлат органларига тақдим этади
Mirzo Ulugbek Innovation Center ахборот-коммуникация технологиялари соҳасига давлат-хусусий шерикликни жорий этиш билан шуғулланади
Қонуннинг таъсир доирасига тушмайдиган давлат харидлари қандай амалга оширилади
Президентнинг 27.09.2018 йилдаги “Ўзбекистон Республикасининг “Давлат харидлари тўғрисида”ги Қонунини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди