Божхона соҳасини ислоҳ қилишда манфаатлар мувозанати муҳим ўрин тутади
Ўзбекистон Божхона брокерлари уюшмаси божхона тартиботи соҳасидаги бўлажак ўзгартиришларни муҳокама қилди
ХМҲСнинг Концептуал асослари янгиланди
29 мартда Халқаро молиявий ҳисобот стандартлари бўйича Кенгаш (Кенгаш) қайта кўриб чиқилган Молиявий ҳисоботнинг концептуал асослари (Концептуал асослар) – ХМҲС бўйича молиявий ҳисобот концепцияларининг кенг қамровли тўпламини чиқарди
Мажбурий резервлар нормативлари ўзгартирилди
2018 йил 1 июндан тижорат банклари Марказий банкда депонентлайдиган мажбурий резервларнинг янги нормативлари жорий этилмоқда
Муайян яшаш жойига эга бўлмаганлар – реабилитация марказига
Вазирлар Маҳкамасининг 26.04.2018 йилдаги «Ички ишлар органларининг муайян яшаш жойига эга бўлмаган шахсларни реабилитация қилиш марказлари тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида»ги 309-сон қарори эълон қилинди
Пенсия ёшини ошириш: тарафдор ва қаршилар
Давлат пенсия таъминоти тизимини ислоҳ қилиш концепцияси лойиҳасида Ўзбекистонда пенсия ёшини босқичма-босқич ошириб, уни жаҳондаги ўртача даражага етказиш таклиф этилмоқда. Унинг муаллифлари бунинг учун қандай асос келтирмоқдалар?
Суриштирувчилар, терговчилар, прокурорлар устидан судга шикоят қилишга рухсат беришлари мумкин
Жиноят ва жиноят-процессуал қонунчиликни такомиллаштириш концепцияси лойиҳасига жиноят ишларини кўришда суд назоратини кенгайтириш тўғрисида таклиф киритилди
Бошоқли дон экинлари ва ғўза уруғлари экспорти – рухсатнома бўйича
Президентнинг 27.04.2018 йилдаги «Ўзбекистон Республикасида уруғчилик тизимини тубдан такомиллаштириш чора- тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
Инновациялар ярмаркалар ва халқаро форумларда илгари сурилади
Президентнинг 27.04.2018 йилдаги «Инновацион ғоялар, технологиялар ва лойиҳаларни амалий жорий қилиш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПҚ-3682-сон қарори қабул қилинди
Истеъмолчилар ҳуқуқларини бузганлик учун банкларга жарима солишни таклиф этмоқдалар
ҚҲТБТ порталида Марказий банк томонидан банк қонунчилиги ва банк фаолиятини тартибга солувчи меъёрий ҳужжатларни бузганликлари учун тижорат банкларига нисбатан қўлланиладиган чора ва санкциялар тўғрисидаги низомга киритиладиган қўшимчалар муҳокама қилинмоқда
Юридик шахсларни жиноий тартибда жазолаш кўзланмоқда
Ушбу чора жамоат муҳокамасига чиқарилган Ўзбекистон Республикасининг жиноят ва жиноят-процессуал қонунчилигини такомиллаштириш концепцияси лойиҳасида назарда тутилган
Қурилиш дўконини қандай очиш мумкин?
Гарчи ҳозир қурилиш ишлари ва хизматларини тўлиқ ўз зиммасига оладиган хусусий корхоналар кўплаб топилсада, аксарият таъмирлаш ва қурилиш ишларини киши ўзи мустақил амалга оширишни афзал билади. Шу туфайли қурилиш материалларига талаб ҳар доим катта
Ижтимоий тармоқлардаги салбий фикрлар ва антиреклама билан курашиш услублари
Тер тўкиб, меҳнат қиласан, каттами-кичикми – ўз бизнесингни барпо этасан. Бирдан қалбингнинг бир қисми, жигарбандингдек бўлиб қолган ишингнинг бошига ижтимоий тармоқлар ёки сайт фойдаланувчиларининг салбий фикрлари ёмғирдек ёғила бошлайди
Тошкентда «JobFair» бўш иш ўринлари ярмаркаси ўтказилади
4 май куни «Ўзэкспомарказ» МКМда «JobFair 2018» 11-нчи йиллик бўш иш ўринлари ярмаркаси бўлиб ўтади. 500 дан ортиқ бўш иш ўринлари ташриф буюрганлар эътиборига тақдим этилади
Хоразм вилоятида яна иккита КСЗ ташкил этилди
Вазирлар Маҳкамасининг 26.04.2018 йилдаги 308-сон қарори билан Хоразм вилоятида қўшимча равишда яна иккита кичик саноат зонаси ташкил этилди
Банкларнинг лаҳзали ликвидлилик коэффициенти 10%гача пасайтирилади
Марказий банк Бошқарувининг қарори (25.04.2018 йилда 2709-2-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан Тижорат банкларининг ликвидлилигини бошқаришга қўйиладиган талаблар тўғрисидаги низомга тузатишлар киритилди
ОАКни ёпиш режалаштирилмоқда, илмий даражалар бериш олий таълим муассасаларига ва ИТИга топширилади
ҚҲТБТ порталида Президентнинг Олий ўқув юртидан кейинги таълим инновацион моделини жорий қилиш чора-тадбирларига доир фармони лойиҳаси эълон қилинди
Пенсия ёшини босқичма-босқич ошириш таклиф этилмоқда
Молия вазирлиги ҳузуридаги бюджетдан ташқари Пенсия жамғармаси Давлат пенсия таъминоти тизимини ислоҳ қилиш концепциясини ишлаб чиқди
Корхонанинг юридик манзили қандай ўзгартирилади
Юридик манзил – бу юридик шахсни рўйхатдан ўтказиш учун зарурий шарт. Ҳар қандай фирма, компания, ташкилот ўз манзилига эга бўлиши зарур
Валюта биржаларининг фаолият соҳаси кенгайтирилди
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 2788-2, 25.04.2018 йил) билан Валюта биржаси фаолиятини лицензиялаш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар киритилди