«Менинг фикрим» махсус портали ишга туширилади
UZINFOCOM ягона интегратори ишлаб чиқувчилари томонидан яратилган портал 20 апрелдан тест режимида ишга туширилади
Валюта омонати гаровга берилганда тўланадиган кредит миқдори оширилди
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 2707-2, 3.04.2018 йил) билан Бир қарз олувчи ёки бир-бирига дахлдор қарз олувчилар гуруҳи учун таваккалчиликнинг энг кўп миқдорлари тўғрисидаги низомга ўзгартириш киритилди
Ижодий йўналишлар бўйича кириш синовлари топширилмайди
Вазирлар Маҳкамасининг 3.04.2018 йилдаги 261-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси олий таълим муассасаларининг бакалавриатига ўқишга қабул қилиш учун кириш тест синовларини ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
ИИВ академик лицейлари: диктант, жисмоний тайёргарлик ва суҳбатдан ўтказиш
Ички ишлар вазирининг буйруғи (6.04.2018 йилда 2996-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги академик лицейларига ўқувчиларни қабул қилишда ёзма иш (диктант), номзодларнинг жисмоний тайёргарлик даражасини аниқлаш ҳамда якка тартибдаги якуний суҳбат ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
«Чақириққача ҳарбий таълим» йўналиши бўйича қабул қилишда касбий имтиҳон қандай ўтказилади
Ўзбекистон Республикаси олий таълим муассасаларига «Чақириққача ҳарбий таълим» йўналиши бўйича қабул қилишда касбий (ижодий) имтиҳон ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом (5.04.2018 йилда 2995-сон билан рўйхатдан ўтказилган) тасдиқланди
Ломбардлар ва микрокредит ташкилотлари МБга қандай молиявий ҳисоботларни тақдим этадилар
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 2994, 5.04.2018 й.) билан Микрокредит ташкилотлари ва ломбардлар томонидан Ўзбекистон Республикаси Марказий банкига молиявий ҳисоботлар ва электрон маълумотларни тақдим этиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Лицейда имтиёзли овқатлантириш: механизм тасдиқланди
Олий ва ўрта-махсус таълим вазирлиги ва Молия вазирлигининг қарори билан (рўйхат рақами 2993, 5.04.2018 йил) Академик лицейларда имтиёзли овқатлантиришни ташкил қилиш ҳамда харажатларини қисман қоплаш учун ота-оналар тўловини тўлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Давлат қайси нархларни тартибга солади
Вазирлар Маҳкамасининг 30.03.2018 йилдаги 249-сон қарори билан Товар бозорида сотиладиган товарларнинг (ишлар, хизматларнинг) монопол юқори ва монопол паст нархларини аниқлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Хусусий болалар боғчалари 10 йилга барча солиқлардан озод этилади
Президентнинг 5.04.2018 йилдаги ПҚ–3651-сон қарори билан давлат-хусусий шериклик шартларида ташкил этилган нодавлат мактабгача таълим муассасалари учун қатор солиқ имтиёзлари назарда тутилган
ВСҲни ярим ертўлаларда ва цокол қаватларда жойлаштириш тақиқланди
Соғлиқни сақлаш вазирлиги ва Ички ишлар вазирлигининг қарори (6.04.2018 йилда 1737-1-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан Жиноят содир этишда гумон қилиниб ушлаб турилган шахсларни сақлашнинг санитария-гигиена қоидаларига ўзгартиришлар ва қўшимча киритилди
Экспортчига ёрдам: зарур контактлар
Экспорт билан шуғулланувчи тадбиркорларга кўмаклашиш мақсадида турли маҳсулотларни экспорт қилишда ҳужжатларни тайёрлашнинг шартли схемаси ишлаб чиқилди
Онлайн-режимдаги НКМ қўлланила бошлади
Тошкентда онлайн-режимда ишлайдиган назорат-касса машиналаридан фойдаланиладиган, тадбиркорлар учун пилот лойиҳа ишга туширилди. Пойтахтимизда чакана савдо билан шуғулланувчи юридик шахслар лойиҳада иштирок этишлари мумкин