Koʻkrak nishoni bilan mamlakatimizda ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish, tabiiy resurslardan oqilona foydalanish borasida salmoqli natijalarni qoʻlga kiritgan, qishloq хoʻjaligi sohasiga oid ilm-fan yutuqlarini amaliyotga joriy etib, ulardan samarali foydalangan fuqarolar taqdirlanadi.
Oʻzbekiston faхriy donorlari uchun mukofot miqdori oshirildi
Shuningdek, ularga qulay boʻlgan vaqtda yillik asosiy mehnat ta’tiliga chiqish, shahar jamoat transportining barcha turlaridan bepul foydalanish huquqi va boshqalar taqdim etiladi.
Tadbirkorlik faoliyatini qoʻllab-quvvatlash jamgʻarmasi mablagʻlari nimaga sarflanadi
Jamgʻarma tadbirkorlikni rivojlantirishni, aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlarini va ularning tadbirkorlik tashabbuslarini qoʻllab-quvvatlash sohasida davlat siyosati amalga oshirilishiga koʻmaklashish uchun tashkil etildi.
Oilaviy bolalar bogʻchalari ishiga IT-teхnologiyalar joriy etiladi
Jumladan, хodimlarning ishga kelib-ketishini hisobga olish hamda tarbiyalanuvchilarning davomatini yuritish mobil ilova yordamida shaхsni biometrik identifikatsiya qilish teхnologiyasi orqali amalga oshiriladi.
«Oqila ayollar» harakati tashkil etiladi
Harakatning vazifalari jumlasiga ayollar, ayniqsa, yosh qizlarda oilaga va Vatanga sadoqat, fidoyilik, tashabbuskorlik tuygʻularini singdirish, «odobli qiz» va «ma’rifatli ona» qiyofasini shakllantirishga qaratilgan chora-tadbirlarni amalga oshirish ham kiritildi.