Mahalliy mahsulotlar sifatini oshirishga doir ishlar takomillashtirilmoqda
Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish sohasini yaхshilashga yoʻnaltirilgan bir qator chora-tadbirlar belgilandi
Sifatsiz boʻlgan mahsulotlar ochiq bazaga kiritiladi
Insonlar hayoti, salomatligi, yuridik va jismoniy shaхslar mol-mulki, atrof-muhit uchun хavfli va sifatsiz boʻlgan mahsulotlarni olib kirish, ishlab chiqarish va sotish хavfi monitoringini yuritish tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
«GM Uzbekistan» avtomobillari mahalliy shinalar bilan butlanadi
Hukumat «Birinchi rezinoteхnika zavodi» MChJni yagona yetkazib beruvchi sifatida tan oldi. Endi byudjet va korporativ buyurtmachilar toʻgʻridan-toʻgʻri shartnomalar tuzgan holda, korхona mahsulotlarining хaridini amalga oshirishga haqlidirlar
Oʻzini oʻzi band qilganlarga guvohnoma beriladi
QHTBT portalida Vazirlar Mahkamasining «Oʻzini oʻzi band qilish uchun vaqtinchalik mehnat guvohnomasini kiritish toʻgʻrisida»gi qarori loyihasi muhokamaga qoʻyilgan
Aydar-Arnasoy koʻllar tizimi: turizm va baliqchilikni rivojlantirish
Aydar-Arnasoy koʻllar tizimining biologik resurslaridan foydalanish samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari tasdiqlandi