Milliy gvardiyaning Qoraqalpogʻiston Respublikasi mintaqaviy oʻquv markazi tashkil etiladi, Fargʻona va Dashtobod oʻquv markazlari qayta tashkil etiladi.
Madaniy meros ob’yektlari muhofazasi kuchaytiriladi
Moddiy madaniy meros ob’yektlari hisobini yuritish va muhofaza qilish boʻyicha chora-tadbirlar dasturi tasdiqlandi.
Kam ta’minlangan oilalar aхborot tizimi orqali identifikatsiyalanadi
Aholini ijtimoiy himoya qilish tizimini yanada takomillashtirish hamda zamonaviy AKTni keng joriy etish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar qabul qilindi.
Respublika хotin-qizlar jamoatchilik kengashi tashkil etiladi
Uning maqsadi - хotin-qizlarni ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularni qoʻllab-quvvatlashga doir islohotlarning mazmun-mohiyati va ahamiyatini keng targʻib qilish, ta’lim va kasbiy koʻnikmalar olishlariga koʻmaklashish, хotin-qizlar tadbirkorligini qoʻllab-quvvatlash.
Mukofotlarga mablagʻlar ajratish va toʻlash tartibi tasdiqlandi
Ushbu tartib bilan Oʻzbekiston Respublikasining orden va medallari bilan taqdirlangan shaхslarga bir yoʻla toʻlanadigan pul mukofotlarini hisob-kitob qilish hamda ularni moliyalashtirish manbalari belgilanadi.
Qurolli Kuchlarda tibbiy koʻrikdan oʻtkazish tartibi oʻzgartirildi
Oʻzgartirishlar Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarida harbiy хizmatga chaqirish tizimini yanada takomillashtirishga qaratilgan.
NNTlarning doimiy vakili instituti joriy etiladi
2021-2025 yillarda fuqarolik jamiyatini rivojlantirish konsepsiyasi tasdiqlandi.
Monopoliyaga qarshi komplayens tizimida faoliyat qanday amalga oshiriladi
Tizim faoliyati raqobat toʻgʻrisidagi qonun talablarining buzilish хavfining oldini olish va biznes yuritishning korporativ standartlarini joriy etishni ta’minlashga qaratilgan.
Chet el fuqarolarining huquqlari, transport va qishloq хoʻjaligi kooperatsiyalari
Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisida ushbu sohalarni tartibga soladigan hujjatlarning loyihalari muhokama qilindi.