2024 йил якунига қадар қувватлантириш станциялари сонини 2 500 тага етказиш режалаштирилмоқда.
Давлат органларининг бўш турган кўчмас мулк объектлари мажбуран савдога чиқарилади
Давлат органига бўш турган объектдан самарали фойдаланиш учун уч ой муддат берилади.
Электромобилларни ишлаб чиқарувчилар қўллаб-қувватланади
Республикада ишлаб чиқарилган электромобиллар ва гибрид автомобиллар учун утилизация йиғими, уларнинг хориждан олиб келинадиган бутловчи қисмлари, хомашё ва материаллар, ускуналар ва технологик жиҳозлар, шу жумладан сервис хизмати кўрсатиш учун эҳтиёт қисмлар учун божхона божи бекор қилинади.
Ижтимоий муассасаларга 150 млрд сўм ажратилади
Мазкур маблағлар ихтисослаштирилган мактабгача ва ўрта таълим ташкилотлари ҳамда тиббий-ижтимоий муассасаларини таъмирлаш учун йўналтирилади.
Тушлик вақти 1 соатдан кам бўлиши мумкинми
Ташкилотда овқатланиш учун танаффус атиги 45 дақиқани ташкил қилади. Директор буни ташкилот ҳудудида ходимлар тезда тушлик қилиб олишлари мумкин бўлган ошхона мавжудлиги билан асосламоқда. Шу боисдан катта танаффус берилишига зарурат йўқ экан. У ҳақми?
Янги МК: асосий ўзгаришларнинг қиёсий жадвали
Янги Меҳнат кодекси амалдагисидан икки баравар катта, унда янги боблар ва кўплаб янги нормалар пайдо бўлди. Ўзгаришларни яхшироқ тушунишингиз учун қиёсий жадвалимиздан фойдаланинг.
Гендерга оид аудит ўтказиш тартиби белгиланди
“Хотин-қизлар ва эркаклар учун тенг ҳуқуқ ҳамда имкониятлар кафолатлари тўғрисида”ги Қонунга қўшимчалар киритилди.
«Давлат назорати асослари тўғрисида»ги қонун лойиҳаси ишлаб чиқилди
Ҳужжатга назорат тадбирлари натижалари ва улар устидан шикоят қилиш тартиби тўғрисидаги боб киритилган. Бу жамиятга назорат қилувчи органлар ишини баҳолаш имконини беради.