150 дан зиёд Шаҳарсозлик нормалари ва қоидаларининг мажбурийлиги бекор қилинмоқда
Солиқ маслаҳатчиларининг ҳуқуқлари ва хизматлар рўйхати кенгайтирилди
2022 йил 1 ноябрдан «Солиқ маслаҳатига оид фаолият тўғрисида»ги Қонун кучга кириши билан солиқ маслаҳати институтини қандай ўзгартиришлар кутмоқда? Ушбу саволга norma.uz илтимосига кўра Молия вазирлиги бўлим бошлиғи Баҳодир БОЙҚОБИЛОВ ва Молия вазирлиги бўлим бошлиғининг ўринбосари Ҳулкар ТОЖИЕВА жавоб берадилар.
Қишлоқ хўжалиги экинларини етиштирувчиларни қўллаб-қувватлаш учун – 300 млрд сўм
Қишлоқ хўжалиги корхоналарига уруғлик, ўғит, ёқилғи, ўсимликларни ҳимоя қилиш воситалари етказиб бериш, айланма маблағларини тўлдириш учун имтиёзли кредитлар берилади.
Шахсга доир маълумотларни ҳимоя қилиш бўйича талаблар кучайтирилмоқда
Маълумотлар базасига рухсатсиз киришга қарши ҳимоя қилишнинг 4 та даражаси белгиланмоқда.
Мурожаатлар билан ишловчи давлат хизматчиларининг малакаси оширилади
Президент ҳузуридаги Давлат бошқарув академияси ва унинг филиаллари ҳамда Адлия вазирлиги ҳузуридаги Юристлар малакасини ошириш марказида 12 соатлик малака ошириш курслари ташкил этилади.
Денов ва Урганч дзюдо спорт мактаблари ташкил этилади
Шунингдек Дзюдо академияси фаолиятининг йўналишлари, улар сирасида – уни аҳоли ўртасида оммавий спорт турларидан бирига айлантириш вазифаси белгиланди.