Олий Мажлис Сенатининг XXII ялпи мажлиси 15 декабрда бўлиб ўтади
Унда “2022 йил учун Ўзбекистон Республикасининг Давлат бюджети тўғрисида”ги, “Инсон аъзолари ва тўқималарининг трансплантацияси тўғрисида”ги ва бошқа қонунлар кўриб чиқилади.
Пахта-тўқимачилик кластерлари фаолиятини ташкил этиш тартиби тасдиқланди
Кластерларни ташкил қилишда етиштириладиган ёки сотиб олинадиган пахта хомашёсининг камида 50%ини ўзида қайта ишлаш қуввати мавжуд бўлган талабгорга бошқаларга нисбатан устунлик берилади.
ХЙТ дафтарчаси қандай олинади
Ўзбекистон Республикаси ташувчиларига ХЙТ дафтарчасидан фойдаланиш учун рухсатнома бериш бўйича давлат хизматларини кўрсатишнинг маъмурий регламенти тасдиқланди.
Кам таъминланган фуқароларнинг яшаш шароитлари яхшиланади
«Аёллар дафтари», «Ёшлар дафтари» ва «Темир дафтар»га киритилган уй-жойга муҳтож бўлган хотин-қизларни, шунингдек бошпанасиз қолган фуқароларни уй-жой билан таъминлаш чора-тадбирлари тасдиқланди.
Тадбиркорликни ривожлантириш бўйича ҳоким ёрдамчилари ўқишга юборилади
Кейинги йилдан бошлаб олий маълумотга эга бўлмаган ҳоким ёрдамчилари давлат олий таълим муассасаларининг иқтисодий таълим йўналишларига давлат гранти асосида ўқишга қабул қилинади.