Ҳайдовчилар энди автомобиль учун ишончнома тақдим этишлари шарт эмас
Шунингдек, автомототранспорт воситасининг техник кўрикдан ўтказилганлиги тўғрисидаги маълумот, автотранспорт воситалари ойналарининг тусини ўзгартиришга рухсатнома тақдим этиш бекор қилинади.
Мансабдор шахсга бириктириладиган автомобиль қиймати белгиланди
Тасдиқланган меъёрларга мувофиқ вазирликлар ва давлат қўмиталари раҳбарларига бириктирилган хизмат автотранспорт воситасининг қиймати 2 000 БҲМдан ошмаслиги лозим.
БЮДни расмийлаштириш тўғрисидаги низом тасдиқланди
Низом дастлабки, даврий ва тўлиқ бўлмаган божхона юк декларацияларини расмийлаштириш тартибини регламентлайди.
Давлат улушига эга корхоналарнинг ихтисосли бўлмаган активлари савдога чиқарилади
Вазирлар Маҳкамасининг қарори билан Давлат активларини бошқариш агентлигига давлат мулки сифатида баланс қийматида ўтказиладиган ва кейинчалик оммавий савдолар орқали сотиладиган объектлар рўйхати тасдиқланди.
Соғлиқни сақлаш соҳасида ислоҳотлар давом этади
Оилавий шифокор пунктлари ва оилавий поликлиникалар штати 20 мингтага оширилади.
Ногиронлиги бўлган шахслар ишлари бўйича идоралараро кенгаш ташкил этилди
Унинг вазифалари орасида - ногиронлиги бўлган шахсларнинг таълим олиши, уларни касбга тайёрлаш, қайта тайёрлаш, малакасини ошириш, меҳнат қилиши ва бандлигига кўмаклашиш.
“Зомин” туристик-рекреацион зонасида меҳмонларни нима кутади
Вазирлар Маҳкамаси қарори билан ушбу зонани ривожлантириш Концепцияси ва унинг йўл-транспорт, муҳандислик-коммуникация ва ишлаб чиқариш инфратузилмасини ривожлантириш дастури тасдиқланди.
Мактабларнинг бюджетдан ташқари жамғармалари маблағларидан қандай фойдаланилади
Халқ таълими тизимидаги ташкилотларнинг бюджетдан ташқари жамғармалари маблағларини шакллантириш ва улардан фойдаланиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.