Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги текширишларда иштирок этади
Вазирлар Маҳкамасининг 18.12.2017 йилдаги 993-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Фармацевтика тармоғини ривожлантириш агентлиги тўғрисидаги низом тасдиқланди
Давлат хизматлари – ҳужжатларнинг нотариал тасдиқланган нусхаларисиз
Ҳукумат ўзининг 20.12.2017 йилдаги 1001-сон қарори билан давлат органларига жисмоний ва юридик шахслар томонидан давлат хизматларини олиш учун тақдим этиладиган ҳужжатларнинг аслидан ўзлари нусха олишлари ва тасдиқлашлари мажбуриятини юклади. Ҳужжатларнинг асли эгаларига қайтарилади
Қурувчилар куни – август ойининг иккинчи якшанбаси
21.12.2017 йилдаги ЎРҚ–450-сон «Ўзбекистон Республикаси қурилиш соҳаси ходимлари кунини белгилаш тўғрисида»ги Қонун имзоланди
Экспорт ҳажми 2017 йилда 15%га кўпайди
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида 25 декабрь куни мамлакатимиз экспорт салоҳиятини ошириш масалаларига бағишланган видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтди
Пойтахтда вақтинчалик прописка олиш таомили соддалаштирилди
Вазирлар Маҳкамасининг 20.12.2017 йилдаги 1001-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси фуқароларини Тошкент шаҳри ва Тошкент вилоятида доимий прописка қилиш ва турган жойи бўйича ҳисобга олиш тартиби тўғрисида низомга ўзгартиришлар ва қўшимчалар киритилди
Ижара шартномасисиз – кўпроқ қариндошлар вақтинчалик пропискага
Вазирлар Маҳкамасининг 20.12.2017 йилдаги 1001-сон қарори билан Тошкент шаҳри ва Тошкент вилоятида доимий ва вақтинчалик прописка қилиш тартиби соддалаштирилди