«Ўзбекистон ҳаво йўллари» МАК 29 октябрдан қишки жадвал бўйича қатновларни бошлади, деб маълумот берилган компаниянинг расмий сайтида
Стоматология институтида факультетлар сони ошди
Боёвут туманида замонавий агромажмуа тузилади
2017 йил 24 октябрда Вазирлар Маҳкамасининг “Сирдарё вилоятининг Боёвут туманида экспортбоп мева-сабзавот маҳсулотлари етиштириш, сақлаш ва қайта ишлашга ихтисослаштирилган замонавий агрокомплекс фаолиятини кенгайтириш тўғрисида”ги 866-сон қарори қабул қилинди
Ўқувчилар ўқув-ишлаб чиқариш мажмуаларида касбий таълим олади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 24 октябрдаги 868-сон қарори билан мактабларнинг 10–11-синфлари ўқувчиларига касбий таълим беришга ихтисослашган ўқув-ишлаб чиқариш мажмуалари фаолиятини ташкил этиш тўғрисидаги таклиф маъқулланди
Ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш учун тўлов ошди
Ички ишлар вазирининг (рўйхат рақами 2303-1, 16.10.2017йил) буйруғи билан Рўйхатдан ўтказиш давлат рақами белгиларини ва қатъий ҳисобдаги бланкаларни беришда, автомототранспорт воситалари, уларнинг тиркамалари (ярим тиркамалари)ни рўйхатдан ўтказишда, қайта рўйхатдан ўтказишда, мажбурий техник кўрикдан ўтказишда, шунингдек имтиҳонларни олишда ундириладиган тўловлар ставкаларининг баъзилари ўзгартирилди ва тўлдирилди
Иш ўринлари ким учун банд қилиб қўйилади
ҚҲТБТ порталида Вазирлар Маҳкамасининг «Ижтимоий муҳофазага муҳтож ва иш топишда қийналаётган шахсларни ишга жойлаштириш учун иш ўринларини банд қилиб қўйиш тартибини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори лойиҳаси жойлаштирилди
Бола парвариши учун алиментдан ташқари ҳаражатларни қандай ундириш мумкин
Мазкур мақолада ота-оналарнинг биридан алиментдан ташқари алоҳида ҳолатларда (боланинг оғир шикастланиши, касаллиги) бола парвариши учун қўшимча ҳаражатларни ундириш тартиби кўриб чиқилади
Ҳуқуқбузарликларни «Хавфсиз шаҳар» комплекси белгилайди
Вазирлар Маҳкамасининг 17.10.2017 йилдаги 838-сон қарорига мувофиқ унинг концепциясини Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг Ахборот хавфсизлиги ва жамоат тартибини таъминлашга кўмаклашиш маркази (кейинги ўринларда – Марказ) ишлаб чиқади
Пропан қуйиш шаҳобчалари сони камайтирилади
Вазирлар Маҳкамасининг 11.10.2017 йилдаги 815-сон «Автогазтўлдириш компрессор станциялари тармоғини ривожлантириш ва автотранспорт воситаларини сиқилган табиий газга босқичма-босқич ўтказиш ҳамда улар учун мўлжалланган газбаллон ускунасидан хавфсиз фойдаланишни таъминлашнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Мамлакатимизда 2017 йил якунигача 86 шаҳар ва шаҳарлараро автобус йўналиши очилади
Бу ҳақда Миллий матбуот марказида ўтказилган матубот анжуманида Ўзбекистон автомобиль ва дарё транспорти агентлиги директори ўринбосари маълум қилди
Ўзбекистонда хорижий компаниялар фрилансерлари меҳнати мувофиқлаштирилади
Ҳаракатлар стратегисини амалга ошириш бўйича Давдат дастурига мувофиқ қонунчиликка меҳнат билан таъминлашнинг янги шаклларини жорий этиш жараёни олиб борилмоқда
«GM Uzbekistan альянси» ташкил этилди
Янги ташкил этилган альянс Ўзбекистон автомобиль саноатини янада ривожланишини таъминлайди, дейилган GM Uzbekistanнинг расмий сайтида
Ўзбекистонда ЭИЗ ва КСЗ бошқарувининг янги тизими жорий этилади
Президентнинг 25.10.2017 йилдаги ПҚ–3356-сон «Эрқин иқтисодий зоналар ва кичик саноат зоналари фаолияти самарадорлигини оширишнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
«Ўзпахтаёғ» АЖ, «Ўзбекнефтгаз» АЖ ва «Ўзнефтмаҳсулот» АЖ тизимида молиявий инспекторлар пайдо бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 24.10.2017 йилдаги 870-сон Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг Давлат молиявий назорати бош бошқармаси тўғрисидаги низом тасдиқланди
ИИВ ЖИЭББ Марказлаштирилган жамғармаси маблағлари қандай сарфланади
Вазирлар Маҳкамасининг 23.10.2017 йилдаги 861-сон қарори билан ИИВ Жазони ижро этиш бош бошқармасининг (ЖИЭББ) Марказлаштирилган жамғармаси маблағларини шакллантириш ва улардан фойдаланиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
ФВВ учун импорт ускуналар – энди тендерсиз
Вазирлар Маҳкамасининг 23.10.2017 йилдаги 863-сон «Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлигининг ҳудудий ва тузилмавий бўлинмалари моддий-техник базасини босқичма-босқич мустаҳкамлаш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Солиқ маслаҳатлари сифати назорат қилинади
Молия вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2940, 24.10.2017 йил) билан Солиқ маслаҳати миллий стандарти (5-сон СММС) «Солиқ маслаҳатчилари ишининг сифатини ички назорат қилишни ташкил этишга қўйиладиган талаблар» тасдиқланди
Дастурчилар учун иккита янгилик
«Mirzo Ulugbek Innovation Center» ахборот технологияларини ишлаб чиқиш, ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш инновациялар маркази Мувофиқлаштирувчи кенгаши мажлисининг навбатдаги баённомаси эълон қилинди
Нейрожарроҳликни ривожлантириш учун – 7,88 млрд сўм ва 43,08 млн АҚШ доллари
Вазирлар Маҳкамасининг 24.10.2017 йилдаги 867-сон «2017–2021 йилларда Ўзбекистон Республикаси аҳолисига ихтисослаштирилган нейрохирургия ёрдами кўрсатишни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Тошкент вилояти тадбиркорларига туристик инфратузилмани ривожлантириш учун автойўллар бўйида ер берилади
Вазирлар Маҳкамасининг 19.10.2017 йилдаги 852-сон қарори билан Тошкент вилояти ҳокимлиги ҳузуридаги Туризмни ривожлантириш департаменти тўгрисидаги низом, унинг тузилмаси, ходимларининг меҳнатига ҳақ тўлаш разрядлари тасдиқланди
Пуллик тиббий хизматлар бўйича имтиёзлар қўллаш тартибига аниқлик киритилди
Президентнинг 20.10.2017 йилдаги ПФ–5212-сон «Ўзбекистон Республикаси Президентининг айрим ҳужжатларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди