Меҳнат вазирлиги иш вақти давомийлигига ўзгартиришлар киритилиши ҳақида хабар берди
Афғонистонга автоташишлар учун рухсатнома керак
Ўзбекистон автомобиль ва дарё транспорти агентлиги мамлакатимиз халқаро автомобиль ташувчиларини Афғонистон ҳудудига автомобиль транспортида кириш тартиби тўғрисида хабардор қилди
ЙҲҚни бузганлик учун энг катта жарималар солинадиган давлатлар
Ушбу шарҳимизда - дунё мамлакатларида ЙҲҚни бузганлик учун энг кўп жарима солинадиган давлатлар 10 талиги хусусида сўз юритилади
Жиззахда Шароф Рашидов уй-музейи ташкил этилади
Бу ҳақда Президентнинг 27.03.2017 йилдаги «Атоқли давлат арбоби ва ёзувчи Шароф Рашидов таваллудининг 100 йиллигини нишонлаш тўғрисида»ги Қарорида эълон қилинган бўлиб, унинг матнини ЎзА чоп этди
Прокуратура ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш бўйича идоралараро комиссияларга мутасаддилик қилади
Президентнинг 14.03.2017 йилдаги ПҚ–2833-сон Қарори билан Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятчиликка қарши курашиш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тасдиқланди
Банкда ҳисобварақ очиш учун таъсис ҳужжатлари зарур эмас
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 1948-12, 2017 йил 24 март) билан Ўзбекистон Республикаси банкларида очиладиган банк ҳисобварақлари тўғрисидаги йўриқномага ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
Молиявий эркинликнинг 10 шарти
Инсон яралибдики, ҳеч нарсага тобе бўлмасдан эмин-эркин яшашни истайди. Айниқса, иқтисодий, молиявий қарамликдан қутулиб, беташвиш ҳаёт кечириш илинжида елиб-югуради. Жилла қурса, фарзандларим мевасидан баҳраманд бўлар дея, бутун умрини оиланинг иқтисодий аҳволини яхшилашга бағишлаб юборадиганлар ҳам йўқ эмас