Иш стажини ва якка тартибдаги тадбиркорнинг суғурта бадаллари тўланишини ҳисобга олиш соддалаштирилди
Бу Вазирлар Маҳкамасининг 22.05.2018 йилдаги «Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш, шунингдек, баъзиларини ўз кучини йўқотган деб ҳисоблаш тўғрисида»ги 384-сон қарорида назарда тутилган
Бир ярим йилда 28 та янги спорт объекти қурилади, 19 таси реконструкция қилинади
Вазирлар Маҳкамасининг 2.06.2018 йилдаги 411-сон қарори билан 2018–2019 йилларда Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спортни ривожлантириш жамғармаси маблағлари ҳисобидан молиялаштириладиган жисмоний тарбия ва спорт объектларини қуриш, реконструкция қилиш ва капитал таъмирлаш манзилли дастури тасдиқланди
Олий таълим муассасаларига қабул квоталари тасдиқланди, контракт миқдори янгича белгиланади
Президентнинг 4.06.2018 йилдаги «2018/2019 ўқув йилида Ўзбекистон Республикасининг олий таълим муассасаларига ўқишга қабул қилиш тўғрисида»ги ПҚ–3769-сон қарори қабул қилинди
Иш ҳақи ҳисоб-китобидаги, алоҳида бўлинмалар ҳисоботларидаги, қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини тайёрлашда ЯТТ иштирок этишидаги ва бошқа ўзгартиришлар
Вазирлар Маҳкамасининг 22.05.2018 йилдаги 384-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига қуйидаги ўзгартириш ва қўшимчалар киритилмоқда
Формали кийим-бош савдосига лицензия қандай олинади
Вазирлар Маҳкамасининг 31.05.2018 йилдаги 406-сон қарори билан Вазирликлар, идоралар ва ташкилотлар ҳарбий хизматчилари ҳамда ходимларининг тасдиқланган намунадаги формали кийим-боши савдоси бўйича фаолиятни лицензиялаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Алкоголь ва тамаки ишлаб чиқарувчилар спортни ривожлантириш учун йиғимларни қандай тўлайди
Молия вазирлиги ва Давлат солиқ қўмитасининг қарори (рўйхат рақами 3017, 31.05.2018 й.) билан Жисмоний тарбия ва спортни ривожлантириш жамғармасига йиғимларни ҳисоблаб чиқиш ва тўлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
ЯИДХП орқали шахснинг манзилини мамлакат бўйлаб топиш мумкин
Тажрибадан сўнг Ягона интерактив давлат хизматлари порталида (my2.gov.uz) Ўзбекистон ҳудуди бўйлаб манзил-маълумот ахборотларини тақдим этиш хизмати ишга туширилди
Китоблар етказиб берилади
«Norma» иқтисодий-ҳуқуқий нашриётининг knigi.uz китоб интернет-дўкони иш бошлади. Ассортиментда – бошловчилар томонидан ҳам, тажрибали кадрлар ходими, бухгалтерлар ва раҳбарлар томонидан ҳам талабгир ўқув-маълумотнома адабиёти мавжуд