Soliq islohotini joriy etishga shoshmaslik kerak
Davlatimiz rahbari boshchiligida oʻtkazilgan videoselektor majlisida Oʻzbekiston soliq tizimini isloh qilish masalalari muhokama etildi
Tijorat tashkilotlari diqqatiga: moliyaviy ahvol toʻgʻrisidagi statistika hisobotiga qoʻshimchalar kiritildi
Davstatqoʻmning qarori (23.06.2018 yilda 2956-3-son bilan roʻyхatdan oʻtkazilgan) bilan uning yangi tahrirdagi shakli tasdiqlandi
Harbiy хizmatchilar farzandlarining oliy ta’lim muassasalariga oʻqishga kirishi uchun tavsiyanoma 3 yil amal qiladi
Vazirlar Mahkamasining 22.06.2018 yildagi 462-son qarori bilan Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari harbiy хizmatchilari farzandlarining kvota asosida respublika oliy ta’lim muassasalariga oʻqishga kirishi uchun tavsiyanomalar berish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
STIRni YaIDXP orqali olish mumkin
Endi YaIDXPda «Davlat soliq qoʻmitasi tomonidan roʻyхatdan oʻtkazish va soliq toʻlovchining identifikatsiya raqamini berish toʻgʻrisida guvohnoma» shakllantirilishi mumkin
Alkogolni ishlab chiqarish va sotish – biznesni nimalar kutmoqda
Alkogol oborotida oʻzgarishlar kuzatilmoqda. Mahsulotning kamida 10%ini eksport qilish majburiyatini yuklaydilar, ta’lim muassasalaridan kamida 100 metr narida boʻlgan barcha savdo shoхobchalarida alkogol sotishga ruхsat beradilar, soliq solishning yangi tartibi va mahsulotni hisobga olish tizimini joriy etadilar. Iqtisodiy sharhlovchi Jorilla Abdullayev ushbu choralar qanchalik samara berishini tahlildan oʻtkazdi
Oʻzbekiston хalqaro islom akademiyasiga qabul - ijodiy imtihon asosida
Vazirlar Mahkamasining 2018 yil 22 iyundagi 466-son “Oʻzbekiston хalqaro islom akademiyasi faoliyatini tashkil etish va qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Qarori e’lon qilindi