Imtiyoz istaysizmi – rezidentlik sertifikatini oling
Soliq kodeksiga kiritilgan tuzatishlar norezidentlarga soliq solish masalalarini hal qilish tartibini soddalashtirdi
Deklaratsiya notoʻgʻri boʻlsa – eng yuqori stavkada toʻlang
Soliq kodeksiga kiritilgan oʻzgartishlar bilan jami yillik daromad toʻgʻrisidagi deklaratsiyada notoʻgʻri ma’lumotlar aniqlanganda javobgarlik choralari nazarda tutilgan
Soliqlardan tejalgan mablagʻlarni uzoqroq ishlatish mumkin
27.12.2016 yildagi OʻRQ-417-son Qonun bilan soliq toʻlovchilarga imtiyozli davr mobaynida foydalanilmagan boʻshagan mablagʻlarni imtiyozli davr tugaganidan keyin yana bir yil mobaynida belgilangan maqsadlarga yoʻnaltirish huquqi berildi
2 yanvar — dam olish kuni
Dam olish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish maqsadida hamda yangi 2017 yil nishonlanishi munosabati bilan 29.12.2016 yildagi Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoyishi bilan 2017 yil 2 yanvar – dushanba dam olish kuni deb e’lon qilindi.
Prezidentga murojaat qilish osonlashadi
Prezidentning «Jismoniy va yuridik shaхslarning murojaatlari bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi Farmoni qabul qilindi
Jajji millioner yoki bolalarga moliyaviy savodхonlikni qachondan oʻrgatish kerak?
Farzandingizga nafaqat umumiy oʻrta ta’lim maktablarida beriladigan bilim asoslari, balki kunma-kun oʻrgatilib, odat tarziga kiritib borish zarur boʻlgan moliyaviy savodхonlik saboqlari ham juda asqatadi. Sa’y-harakatlaringiz mevasini esa koʻp kutib oʻtirmaysiz
Sud-huquq islohotlari - inson huquqlari va manfaatlari uchun!
28 dekabr kuni Oʻzbekiston milliy matbuot markazida Oliy sud tomonidan “Fuqarolarning konstitutsiyaviy huquq va erkinliklarini ta’minlash - sud-huquq islohotlarining asosidir” mavzusida matbuot anjumani tashkil etildi