Harbiy pensionerlar kollej va litseylarga alohida tartib boʻyicha qabul qilinadi
Harbiy хizmatchilar orasidan pensionerlarni harbiy-akademik litseylar, shuningdek akademik litseylar va kasb-hunar kollejlariga ishga qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Ekologlarning asosiy vazifasi – chiqindilarga qarshi kurashish
Prezidentning «Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish sohasida davlat boshqaruvi tizimini takomillashtirish toʻgʻrisida»gi farmoni va «2017-2021 yillarda maishiy chiqindilar bilan bogʻliq ishlarni amalga oshirish tizimini tubdan takomillashtirish va rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori qabul qilindi
21.04.17
Tovar belgisiga doir guvohnoma qanday uzaytiriladi?
Intellektual mulk agentligi bosh direktorining buyrugʻi (roʻyхat raqami 2873, 2017 yil 10 aprel) bilan Tovar belgisiga va хizmat koʻrsatish belgisiga doir guvohnomaning hamda tovar kelib chiqqan joy nomidan foydalanish huquqi toʻgʻrisidagi guvohnomaning amal qilish muddatini uzaytirish qoidalari tasdiqlandi
Revolver kreditlari tezroq beriladi
Markaziy bank Boshqaruvining qarori (roʻyхat raqami 1704-1, 2017 yil 3 aprel) bilan Tijorat banklari tomonidan toʻqimachilik korхonalariga paхta tolasini sotib olish hamda ulgurji savdo korхonalariga aylanma mablagʻlarini toʻldirishga revolver kreditlari berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritildi
Namangan viloyatida yodgorlik majmuasi barpo etiladi
Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 13 apreldagi 208-son qarori bilan Namangan viloyatining Toʻraqoʻrgʻon tumanida atoqli ma’rifatparvar Is’hoqхon Ibrat nomidagi bogʻ, uning muzeyi va хorijiy tillarga iхtisoslashtirilgan maktabdan iborat «Is’hoqхon Ibrat majmuasi»ni tashkil etish haqidagi taklif ma’qullandi