Президентнинг 21.05.2018 йилдаги ПҚ-3731-сон қарори билан Президент ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясига қабулнинг янги тартиби ва квоталар тасдиқланди
Эркин туристик зоналарга қандай лойиҳалар керак
Инвестиция лойиҳаларини жойлаштириш мезонлари ва уларнинг ташаббускорлари бизнес-режаларига доир талаблар тасдиқланди. Улар Вазирлар Маҳкамасининг 15.05.2018 йилдаги 365-сон қарорида кўрсатилган
Муомаладан чиқарилаётган пулларнинг “амал қилиш муддати” белгиланди
Марказий банк муомаладан чиқарилаётган тангалар ва банкноталарни алмаштириш тартиби ҳақида маълумот берди. Бу ҳақда ЎзА хабар тарқатди
Адвокатурадаги ислоҳот: долзарб масалаларни муҳокама қиламиз
Президентнинг 12.05.2018 йилдаги «Адвокатура институти самарадорлигини тубдан ошириш ва адвокатларнинг мустақиллигини кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ-5441-сон Фармони адвокатлар ўртасида жуда қизғин мунозараларни келтириб чиқарди
«Электрон ҳукумат»ни ривожлантиришнинг янги стратегияси тақдим этилди
«MITCROADMAP2018» конференциясида «Электрон ҳукумат» – «SMART Government Uzbekistan» тизимини ривожлантириш стратегияси тақдим этилди, деб хабар беради ЎзА
Чиқиндилар билан боғлиқ ишларни амалга ошириш – имтиёзлар соҳаси
Тўғридан-тўғри хусусий хорижий инвестицияларни жалб этаётган ва чиқиндилар билан боғлиқ ишларни амалга ошириш соҳасида фаолият кўрсатаётган корхоналар фойда солиғи, мол-мулк солиғи, ЯСТ (кичик бизнес) ва Республика йўл жамғармасига мажбурий ажратмалардан озод этилди
Қурилишда лицензиялаш тартиби ўзгарди
Президентнинг 22.05.2018 йилдаги «Капитал қурилишда лойиҳа ва қурилиш ишларини амалга ошириш тартибини оптималлаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги Фармони имзоланди
Ҳисоб палатаси кимларнинг маълумотлар базасидан фойдалана олади
Вазирлар Маҳкамасининг 14.05.2018 йилдаги 362-сон қарори билан солиқ солинадиган базани ва солиқ тўловчиларнинг тўлиқ қамраб олинишини реал вақт режимида баҳолашни таъминловчи Ҳисоб палатасининг дастурий комплекси жорий этилмоқда
Миллий гвардиянинг озиқ-овқат таъминоти хусусий компанияларга берилади
Бу Вазирлар Маҳкамасининг 16.05.2018 йилдаги «Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий хизматчиларининг овқатланишини ташкил этиш тартибини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 366-сон қарорида назарда тутилган
Ишдан ажралмаган ҳолда бухгалтерия ҳисобини қандай ўзлаштирса бўлади
29 май куни «Norma» профессионал ривожланиш марказида «Бухгалтерия ҳисобига кириш» ўқув курси бошланади. Машғулотлар масофавий тарзда ўтказилади