Маҳалла манфаатлари кўзланган даъволар давлат божидан озод этилди
14.09.2017 йилдаги ЎРҚ-446-сон Қонун билан Солиқ кодексининг 329 ва 330-моддаларига қўшимчалар киритилди
НамДУ тилларни ўргатиш марказини ташкил этади
2017 йил 5 сентябрда Вазирлар Маҳкамасининг “Тўрақўрғон туманида Исҳоқхон Ибрат номидаги хорижий тилларга ихтисослаштирилган мактаб-интернатни ташкил этиш тўғрисида”ги 698-сон қарори қабул қилинди
Марғилон, Қўқон шаҳарлари ва Риштон туманида ҳунармандчилик марказлари ташкил этилади
2017 йил 2 сентябрда Вазирлар Маҳкамасининг “Фарғона вилоятининг Марғилон, Қўқон шаҳарлари ва Риштон туманида ҳунармандчиликни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 687-сон қарори қабул қилинди
Ўзбекистонда инфляциявий таргетлаш жорий этилади
Президентнинг 13.09.2017 йилдаги ПҚ-3272-сон «Пул-кредит сиёсатини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
Ватандошларимизнинг хориждаги муаммоларини ҳал қилиш билан ишчи гуруҳ шуғулланади
Президентнинг 12.09.2017 йилдаги Ф–5055-сон фармойиши билан «Ташқи ишлар вазирлигининг ватандошлар билан тўғридан-тўғри мулоқоти» якунларини рўёбга чиқариш бўйича Идоралараро ишчи гуруҳ ташкил этилди
Солиқ маслаҳатчиларининг хулосасини олдингизми – режали текширишлар 5 йилда бир марта ўтказилади
ҚҲТБТ порталида солиқ маслаҳатчилари институтининг фаолиятини такомиллаштиришга қаратилган тузатишлар лойиҳаси жойлаштирилди
Пойтахтда “Астрономия ва аэронавтика” боғи очилади
Президентнинг 14.09.2017 йилдаги ПҚ-3275-сон қарорига асосан Мирзо Улуғбек номидаги ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаб-интернати ва “Астрономия ва аэронавтика” боғи ташкил этилади
Тошкент шаҳрида АКТ чуқурлаштириб ўқитиладиган ихтисослаштирилган мактаб очилади
Президентнинг 14.09.2017 йилдаги ПҚ-3274-сон қарори билан Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги ахборот-коммуникация технологиялари йўналишига оид фанларни чуқурлаштириб ўқитишга ихтисослаштирилган мактабни ташкил этиш назарда тутилмоқда
МБ: Аҳоли бир ҳафтада банкларга 200 миллион АҚШ доллари топширди
Марказий банкда Президентнинг “Валюта сиёсатини либераллаштириш бўйича биринчи навбатдаги чора-тадбирлар тўғрисида”ги фармони ижроси юзасидан учрашув ўтказилди