Суюлтирилган газ аҳолига ягона нарх бўйича сотилади
Президентнинг 4.09.2017 йилдаги ПҚ–3253-сон «Валюта бозорини либераллаштириш шароитида иқтисодиётнинг таянч тармоқларини давлат томонидан қўллаб-қувватлашнинг биринчи навбатдаги чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Фармацевтика ЭИЗларга сув, газ ва электр тортиб келинади
Вазирлар Маҳкамасининг 2.09.2017 йилдаги 691-сон қарори билан 2017 — 2019 йилларда «Нукус-фарм», «Зомин-фарм», «Косонсой-фарм», «Сирдарё-фарм», «Бойсун-фарм», «Бўстонлиқ-фарм» ва «Паркент-фарм» ЭИЗ ҳудудларида транспорт, муҳандислик-коммуникация ҳамда ишлаб чиқариш инфратузилмаларини жадал ривожлантириш дастури маъқулланди
Фермер хўжалигининг кредит пакети 3 кунда кўриб чиқилади
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 1345-4, 2017 йил 6 сентябрь) билан Тижорат банклари томонидан фермер хўжаликларининг ер участкасини ижарага олиш ҳуқуқини гаровга олган ҳолда кредитлаш тартиби тўғрисидаги низомга тузатишлар киритилди
“Мақомга” эга авторақам: биржа орқали ёки ариза бўйича
Вазирлар Маҳкамасининг 31.08.2017 йилдаги 683-сон “Автомототранспорт воситаларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва уларга рўйхатдан ўтказиш давлат рақами белгиларини бериш тартибини такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Жиззах политехника институтида архитектура ва қурилиш факультети ташкил этилди
2017 йил 5 сентябрда Вазирлар Маҳкамасининг “Жиззах политехника институтининг архитектура ва қурилиш соҳасида кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини оширишга доир фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 699-сон қарори қабул қилинди
Хорижий мутахассислар талабалар учун онлайн маҳорат дарслари ўтказади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 5 сентябрдаги 697-сон қарори билан Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги ҳузурида Талабалар илмий-маърифий марказини ташкил этиш тўғрисидаги таклиф маъқулланди
Қозоғистон Президенти «Эл-юрт ҳурмати» ордени билан мукофотланди
Президентнинг 15.09.2017 йилдаги ПФ-5192-сон “Қозоғистон Республикаси Президенти Назарбоев Нурсултон Абишевични «Эл-юрт ҳурмати» ордени билан мукофотлаш тўғрисида”ги фармони имзоланди
Суд бошқарувчиси кредиторлар олдида ҳисобот беради
“Банкротлик тўғрисида”ги Қонунга айрим ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди. Тегишли тузатишларни ўз ичига олган 14.09.2017 йилдаги ЎРҚ-446-сон Қонун “Халқ сўзи” газетасида эълон қилинди
Тошкент ва Нурафшонни тезюрар автойўл боғлайди
Нурафшон шаҳри мамлакатимиздаги илк “ақлли” шаҳар бўлиши кутилмоқда. Шаҳар 2025 йилгача қуриб битказилиши режалаштирилган
Ботаника ва зоология институтлари ажратилди
Президентнинг 4.09.2017 йилдаги ПҚ–3256-сон «Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси Ботаника институти ва Зоология институти фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Ўзбекистон Миллий боғи тўлиқ реконструкция қилинади
Вазирлар Маҳкамасининг 4.09.2017 йилдаги 694-сон «Тошкент шаҳрида замонавий ва юқори технологияли маданият ва истироҳат боғини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори қабул қилинди
ХУМШга кредитлар 5 ва 10 йил муддатга берилади
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 1126-4, 2017 йил 4 сентябрь) билан Тижорат банклари томонидан хусусий уй-жой мулкдорлари ширкатларини миллий валютада кредитлаш тартиби тўғрисида низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
Бюджет маблағлари ҳисобига даволаш қандай амалга оширилади?
Вазирлар Маҳкамасининг 5.09.2017 йилдаги 696-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги тизимидаги тиббиёт ташкилотларида Ўзбекистон Республикаси Давлат бюджети маблағлари ҳисобига тиббий ёрдам кўрсатиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Валютани ЭКИҲнинг 500 баравари ва ундан юқори суммага сотишда паспорт талаб этилади
Тижорат банкларида жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашиш бўйича ички назорат қоидаларига ўзгартиришлар киритилди (рўйхат рақами 2886-1, 2017 йил 5 сентябрь)
Ломбарднинг ишга шайлигини МБ тасдиқлайди
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 1291-7, 2017 йил 6 сентябрь) билан Ломбардлар фаолиятини лицензиялаш тартиби тўғрисида низомга тузатишлар киритилди
Наманган вилоятининг сув таъминоти тизими модернизация қилинади
Президентнинг 13.09.2017 йилдаги ПҚ–3273-сон «Наманган шаҳри ва Наманган вилоятининг Поп тумани аҳолисини сифатли ичимлик суви ва канализация хизматлари билан таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
Селекция ютуғи учун патент 10 кунда расмийлаштирилади
14.09.2017 йилдаги ЎРҚ-446-сон Қонун билан интеллектуал мулк объектларини ҳуқуқий муҳофаза қилиш ва фойдаланиш соҳасида айрим қонун ҳужжатларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди