Тиббий-ижтимоий хизматларни ривожлантириш агентлигининг ташкилий тузилмаси тасдиқланди, шунингдек унинг фаолиятини молиялаштириш манбалари белгиланди.
Кулолчиликни ривожлантиришга имтиёзли кредитлар, субсидиялар ва солиқ имтиёзлари тақдим этилади
Улар жумласига «Уста-шогирд» анъаналари асосида ёшларга ҳунар ўргатаётган кулолларга шогирдлар тайёрлашига субсидиялар ажратилиши, турар жой сотиб олиш учун ипотека кредитлари ажратилиши, янгидан ташкил этиладиган кулолчилик марказларидаги турар ва нотурар жойлар учун мол-мулк ва ер солиғи ставкалари камайтирилиши ва бошқа чора-тадбирлар киритилган.
Мамлакатимиз фуқароларининг ҳарбий хизматни ўташ тартибига ўзгартиришлар киритилди
Ўзгартиришлар Мудофаа вазирлиги ҳарбий округларининг жанговар таркибини янада такомиллаштириш, шунингдек бюджет маблағларидан самарали фойдаланиш мақсадида қабул қилинди.
Бюрократик тўсиқларни қисқартириш бўйича чора-тадбирлар белгиланди
Президент томонидан бюрократик тўсиқларни қисқартириш бўйича Фармон имзоланди, унга мувофиқ бир қатор ҳужжатлар ва маълумотларни талаб қилиш бекор қилинади, 16 ёшга тўлган шахсларга идентификация ID-карталари бериш тизими жорий этилади, ЖШШИР давлат хизматларини кўрсатишда фуқаронинг шахсини тасдиқловчи ягона идентификатор ҳисобланади.