Депутатлар томонидан янги таҳрирдаги «Ноширлик фаолияти тўғрисида»ги Қонун қабул қилинди
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.
Соғлиқни сақлаш вазирлиги учун Япониядан тиббий ускуналар етказиб берилади
Бу ҳақда келишувга 2020 йил 17 июнда эришилган.
Фуқаролик судида ишлар янги тартиб-таомил бўйича кўрилади
Президент томонидан «Суд қарорларини қайта кўриш институти такомиллаштирилиши муносабати билан Ўзбекистон Республикасининг Фуқаролик процессуал кодексига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида»ги Қонун имзоланди
Солиқ текширувлари қандай ўтказилади
Камерал ва сайёр солиқ текширувлари, шунингдек солиқ аудитини ўтказиш тўғрисидаги низом Вазирлар Маҳкамасининг қарори билан тасдиқланди. Илгари низомлар ДСҚнинг қарорлари билан тасдиқланган.
Таълим муассасаларида «Мактабда шахмат» лойиҳаси амалга оширилади
Президент томонидан 14 январь куни «Шахматни янада ривожлантириш ва оммавийлаштириш ҳамда шахматчиларни тайёрлаш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарор имзоланди.
Судьяларга Давлат бюджети маблағлари ҳисобидан иш ҳақи тўланади
Президентнинг 13.01.2021 йилдаги «Суд органлари фаолиятини молиялаштириш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ-6134-сон Фармони қабул қилинди.
Тадбиркорликни давлат томонидан назорат қилиш. Бу қандай амалга оширилади
Бизнес-омбудсман томонидан ишлаб чиқилган “Тадбиркорлик субъектлари фаолиятини давлат томонидан назорат қилиш тўғрисида”ги қонун лойиҳаси муҳокама учун жойлаштирилган.
Ҳудудий экспорт штаблари ташкил этилади
Улар «ишлаб чиқаришдан то хорижий истеъмолчига» тамойили бўйича экспортчи ташкилотларга кўмаклашади.
Тошкентда Санкт-Петербург давлат университети филиали очилади
Унинг вазифалари орасида - шарқ тиллари филологияси, мамлакатшунослик ва хорижий мамлакатлар иқтисодиёти, биотиббиёт, аниқ фанлар бўйича юқори малакали кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш.
Маъмурий ишлар бўйича апелляция бериш муддати узайтирилди
Суд қарорларини қайта кўриш институти такомиллаштирилиши муносабати билан Маъмурий суд ишларини юритиш тўғрисидаги кодексга қўшимчалар киритилди.