ҚҲТБТ порталида Вазирлар Маҳкамасининг “Фаолиятни бошлаш ёки тугатиш учун ваколатли органни хабардор этиш тартиби тўғрисидаги ягона низомни тасдиқлаш ҳақида”ги қарори лойиҳаси муҳокама учун жойлаштирилган.
Таълим олиш учун тўлов: солиқ чегирмасидан тўлиқ ҳажмда қандай фойдаланиш мумкин
Солиқ тўловчининг Ўзбекистоннинг олий ўқув юртларида таълим олиш учун тўловга йўналтириладиган даромадларига солиқ солинмайди. Қандай ҳолатларда мазкур имтиёздан тўлиқ ҳажмда, қандай ҳолатларда эса қисман фойдаланиш мумкин?
Статистика методологиялари аудити қандай ўтказилади
Вазирлар Маҳкамаси Ўзбекистон Республикаси Давлат статистика қўмитаси фаолиятини такомиллаштириш чора-тадбирларини тасдиқлади.
Кредит бюроларини лицензиялаш тартиби ўзгартирилди
Хусусан, кредит бюросининг ижро органи раҳбари олий иқтисодий маълумотга эга бўлиши, номзод ижро органи аъзоси сифатида фаолият юритган юридик шахсда банкротлик ҳолатлари мавжуд бўлмаслиги, иқтисодиёт соҳасидаги жиноят учун судланганлик ҳолати бўлмаслиги керак.
Ўзаро алоқадор қарз олувчилар учун таваккалчиликнинг энг кўп миқдори белгиланди
Марказий банк бир қарз олувчи, ўзаро алоқадор қарз олувчилар гуруҳи, шу жумладан банкка алоқадор шахслар учун таваккалчиликнинг энг кўп миқдорини белгилади.
Янгийўлда янги кичик саноат зонаси ташкил этилади
Унинг ҳудудида импорт ўрнини босувчи ва экспортга йўналтирилган тайёр маҳсулотлар, материаллар ва бутловчи буюмлар турларини ишлаб чиқариш, шунингдек қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини қайта ишлаш корхоналари жойлаштирилади.
Қорақалпоғистонда - янада кўпроқ солиқ имтиёзлари
2020–2023 йилларда Қорақалпоғистонни комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришнинг устувор йўналишлари белгиланди.
ЙҲҚни бузиш ҳолатлари бўйича телефон, видео- ва фотокамералар ёзувлари қабул қилинади
Вазирлар Маҳкамасининг 20.09.2018 йилдаги 747-сон қарорига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
2020 йил 9 ойи учун Давлат бюджети якунлари нимадан далолат бермоқда
Молия вазирлиги 2020 йил 1 октябрь ҳолатига кўра Давлат бюджети ижроси таҳлилини маълум қилди. norma.uz илтимосига кўра «Норма» компаниясининг етакчи эксперти Жорилла АБДУЛЛАЕВ идоранинг шарҳига тушунтириш берди.