Кўчмас мулк ва автога доир битимларни 1 мартдан расмийлаштирган фойдалироқ бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 15.02.2018 йилдаги 123-сон қарори билан нотариал ҳаракатларни амалга оширганлик учун ундириладиган давлат божи ставкалари ўзгартирилди. Мазкур шарҳда кўчмас мулк ва автотранспорт воситаларига доир битимларни, шунингдек тегишли ишончномаларни нотариал расмийлаштирганлик учун янги ставкалар келтирилган
Апостиль қўйиш – ЭКИҲнинг 10%и
Вазирлар Маҳкамасининг 17.02.2018 йилдаги 126-сон қарори билан Апостиль қўйиш тартиби тўғрисида низомга ўзгартириш киритилди
Пахтани сотиш ва унинг учун ҳисоб-китоб қилишнинг янги механизмлари жорий этилмоқда
Вазирлар Маҳкамасининг 12.02.2018 йилдаги «Ўзпахтасаноат» АЖ корхоналарида ишлаб чиқарилган пахта толасини сотиш ва ҳисоб-китоблар механизмини такомиллаштириш тўғрисида»ги 106-сон қарори эълон қилинди
Давлат улушларини ишончли бошқариш қиймати қандай ҳисобланади
Молия вазирлиги ва Давлат рақобат қўмитасининг қарори (рўйхат рақами 2263-2, 2018 йил 15 февраль) билан Давлат улушларини ишончли бошқариш ва акциядорлик жамиятларини бошқаришда иштирок этиш махсус ҳуқуқи ("олтин акция") бўйича давлат вакилларининг хизмат ҳақи тўловларини амалга ошириш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Пахта ички бозорда қандай сотилади
Вазирлар Маҳкамасининг 12.02.2018 йилдаги 106-сон қарори билан Пахта толасини биржа савдоларида сотиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Котировкалар ва аукционнинг бошланиши тўғрисида SMS воситасида хабар берилади
“ЎзРТХБ” АЖ ва Play-mobile SMS-хабарлашнинг янги хизматларини жорий этди. Улар “чиройли” авторақамлар савдоси бўйича онлайн-аукционлар иштирокчилари ва биржа савдоларида минерал ўғитларни харид қилишга масъул бўлган фермер хўжаликларининг вакиллари учун мўлжалланган
Такрорий «декретда» қанча тўланади
Айрим мутахассисларнинг фикрича: аёл болани парваришлаш таътили пайтида ёхуд у тугагандан кейин кўп ўтмай (1 йил давомида) яна ҳомиладор бўлган бўлса, ҳомиладорлик ва туғиш бўйича тўлиқ нафақа олишга ҳақли эмас. Биз бунинг қанчалик ҳақиқатга мослигини текширишга уриндик
Энг кўп фойда келтирадиган валюта омонатлари. 2018 йил, февраль
Банк депозитлари бўйича фоиз ставкалари шарҳининг давомида 2018 йил февраль ҳолатига кўра энг кўп фойда келтирадиган валюта омонатларини эътиборингизга ҳавола қиламиз
Истеъмол саватчаси ва тирикчилик учун зарур энг кам миқдор: тузиш чоғида нималар ҳисобга олинади
Ушбу шарҳда истеъмол саватчаси тушунчаси ва таркиби, уни ишлаб чиқиш зарурати, МДҲнинг қатор мамлакатларида истеъмол саватчасидан фойдаланиш тажрибаси ва тирикчилик учун зарур энг кам миқдорлар кўриб чиқилади
Шахсан бирламчи ҳисобварақ очилгандан кейин онлайн режимида банк омонати очишга рухсат берилади
Тегишли ўзгартиришлар Ўзбекистон Республикаси банкларида депозит операцияларини амалга ошириш тартиби тўғрисидаги йўриқномага (рўйхат рақами 2711-1, 2018 йил 26 январь) киритилди. Шарҳ давомида – МБнинг жорий этилаётган тартиб тўғрисидаги тушунтириши
ИИВ хорижга ўқишга қандай юборади
Ички ишлар вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2972, 2018 йил 16 февраль) билан Хорижий давлатлар таълим муассасаларида ўқиш учун танлов ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди. Ўқиш ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар учун кадрлар тайёрлайдиган хорижий олий таълим муассасаларида олиб борилади
Пойтахт ИИО ходимларида электрошок воситалари пайдо бўлади
Президентнинг 14.02.2018 йилдаги ПҚ-3528-сон қарори билан ИИО ходимларини босқичма-босқич табель ўқотар қуроли ўрнига электрошок воситалари билан таъминлаш назарда тутилган
Коммунал қарзлар барча прописка қилинганлардан ундирилади
Президентнинг 15.02.2018 йилдаги ПФ-5343-сон “Прокуратура органларининг қабул қилинаётган норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар ижросини таъминлашдаги фаолияти самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги Фармони эълон қилинди
BIR.UZ имтиҳонида иштирок этдингизми – совға ва бонуслар олинг
«Norma» компанияси BIR.UZ тизимида малака имтиҳонидан муваффақиятли ўтганлар учун махсус рағбатлантириш дастурини тайёрлади
Давлат авиацияси авиация ходимларига кимлар киради
Вазирлар Маҳкамасининг 15.02.2018 йилдаги 111-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси давлат авиацияси авиация ходимларига тегишли лавозимлар рўйхати тасдиқланди
Пойтахт туманларидаги ҳар бир сектор алоҳида қўриқланади
Бу Президентнинг 14.02.2018 йилдаги «Тошкент шаҳрида жамоат тартибини сақлаш, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятчиликка қарши курашишнинг сифат жиҳатидан янги тизимини жорий этиш тўғрисида»ги қарорида назарда тутилган
Фармацевтика маҳсулотлари учун хом ашё импортида ҚҚС бўйича имтиёзлар 1 апрелгача қайта кўриб чиқилади
14.02.2018 йилдаги қарори билан Президент дори воситалари ва тиббий буюмларни ишлаб чиқариш учун хом ашёни импорт қилишда ҚҚС бўйича имтиёзларни қўллаш механизмини соддалаштиришга доир топшириқ берди
Суғурта бадаллари тўғрисидаги ахборот – янги шаклда
Молия вазирлиги ва Давлат солиқ қўмитасининг қарори (АВ томонидан 29.11.2017 йилда 2439-5-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан Ягона ижтимоий тўлов ва фуқароларнинг бюджетдан ташқари Пенсия жамғармасига суғурта бадаллари бўйича солиқ ҳисоботи шакллари янги 4а-илова билан тўлдирилди
«Сувоқава» ДУК ва «Сувсоз» ДУК 2 852 нафар назоратчини қисқартиради
Бундай чора-тадбирлар Президентнинг Прокуратура органларининг қабул қилинаётган норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар ижросини таъминлашдаги фаолияти самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисидаги 15.02.2018 йилдаги ПФ-5343-сон Фармони билан назарда тутилган
Марҳамат, 2018 йилги солиқларни қанчалик билишингизни текшириб кўринг!