Вазирлар Маҳкамасининг 12.02.2018 йилдаги 106-сон қарори билан Пахта толасини биржа савдоларида сотиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Котировкалар ва аукционнинг бошланиши тўғрисида SMS воситасида хабар берилади
“ЎзРТХБ” АЖ ва Play-mobile SMS-хабарлашнинг янги хизматларини жорий этди. Улар “чиройли” авторақамлар савдоси бўйича онлайн-аукционлар иштирокчилари ва биржа савдоларида минерал ўғитларни харид қилишга масъул бўлган фермер хўжаликларининг вакиллари учун мўлжалланган
Такрорий «декретда» қанча тўланади
Айрим мутахассисларнинг фикрича: аёл болани парваришлаш таътили пайтида ёхуд у тугагандан кейин кўп ўтмай (1 йил давомида) яна ҳомиладор бўлган бўлса, ҳомиладорлик ва туғиш бўйича тўлиқ нафақа олишга ҳақли эмас. Биз бунинг қанчалик ҳақиқатга мослигини текширишга уриндик
Энг кўп фойда келтирадиган валюта омонатлари. 2018 йил, февраль
Банк депозитлари бўйича фоиз ставкалари шарҳининг давомида 2018 йил февраль ҳолатига кўра энг кўп фойда келтирадиган валюта омонатларини эътиборингизга ҳавола қиламиз
Истеъмол саватчаси ва тирикчилик учун зарур энг кам миқдор: тузиш чоғида нималар ҳисобга олинади
Ушбу шарҳда истеъмол саватчаси тушунчаси ва таркиби, уни ишлаб чиқиш зарурати, МДҲнинг қатор мамлакатларида истеъмол саватчасидан фойдаланиш тажрибаси ва тирикчилик учун зарур энг кам миқдорлар кўриб чиқилади
Шахсан бирламчи ҳисобварақ очилгандан кейин онлайн режимида банк омонати очишга рухсат берилади
Тегишли ўзгартиришлар Ўзбекистон Республикаси банкларида депозит операцияларини амалга ошириш тартиби тўғрисидаги йўриқномага (рўйхат рақами 2711-1, 2018 йил 26 январь) киритилди. Шарҳ давомида – МБнинг жорий этилаётган тартиб тўғрисидаги тушунтириши
ИИВ хорижга ўқишга қандай юборади
Ички ишлар вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2972, 2018 йил 16 февраль) билан Хорижий давлатлар таълим муассасаларида ўқиш учун танлов ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди. Ўқиш ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар учун кадрлар тайёрлайдиган хорижий олий таълим муассасаларида олиб борилади
Пойтахт ИИО ходимларида электрошок воситалари пайдо бўлади
Президентнинг 14.02.2018 йилдаги ПҚ-3528-сон қарори билан ИИО ходимларини босқичма-босқич табель ўқотар қуроли ўрнига электрошок воситалари билан таъминлаш назарда тутилган
Коммунал қарзлар барча прописка қилинганлардан ундирилади
Президентнинг 15.02.2018 йилдаги ПФ-5343-сон “Прокуратура органларининг қабул қилинаётган норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар ижросини таъминлашдаги фаолияти самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги Фармони эълон қилинди
BIR.UZ имтиҳонида иштирок этдингизми – совға ва бонуслар олинг
«Norma» компанияси BIR.UZ тизимида малака имтиҳонидан муваффақиятли ўтганлар учун махсус рағбатлантириш дастурини тайёрлади