Совуқ сув таъминоти ва канализация қимматлашади
14 февралдан бошлаб «Сувсоз» ДУК совуқ сув таъминоти ва канализация хизматлари учун янги тарифларни жорий этади
Қўриқлаш хизмати кўрсатиш учун намунавий шартнома янгиланди
ИИВ, Молия вазирлиги ва Давлат рақобат қўмитасининг қарори (рўйхат рақами 2966, 2018 йил 29 январь) билан Қўриқлаш хизмати кўрсатиш бўйича намунавий шартнома тасдиқланди
Валютани олиб чиқиб кетишга рухсатномадан бир марта фойдаланилади
Вазирлар Маҳкамасининг 30.01.2018 йилдаги 66-сон қарори билан Жисмоний шахслар томонидан нақд хорижий валютани Ўзбекистон Республикасининг божхона чегараси орқали олиб кириш ва олиб чиқиб кетиш қоидалари тасдиқланди
Барча суғориш тизимлари божхона тўловларидан озод қилинди
Вазирлар Маҳкамасининг 26.01.2018 йилдаги 60-сон қарори билан 2021 йил 1 январгача божхона тўловларини (божхона расмийлаштируви учун йиғимлар бундан мустасно) тўлашдан озод қилган ҳолда фермер хўжаликлари ва бошқа ташкилотлар олиб кираётган пайвандтаг, кўчатлар ва томчилатиб суғориш тизими учун асбоб-ускуналар рўйхатига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
«Ўзстандарт» сифатсиз маҳсулотлар ҳақида ОАВ орқали хабар беради
Савдо-саноат палатасида (ССП) Истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш мақсадида сотилаётган маҳсулотларни синовдан ўтказиш ва Сифатсиз маҳсулотлар тўғрисида ягона ахборот маълумотлар базасини шакллантириш тартиби тўғрисидаги низом лойиҳасининг муҳокамаси ўтказилмоқда
Маъмурий суд моддада назарда тутилмаган жазо чорасини қўллашга ҳақли
29.01.2018 йилдаги ЎРҚ–463-сон Қонун билан маъмурий ҳуқуқбузарликлар бўйича жазо чораларини енгиллаштириш учун қўшимча имкониятлар яратилди
Қизилмия плантациясини ташкил этдингизми – имтиёзлардан фойдаланинг
Вазирлар Маҳкамасининг 27.01.2018 йилдаги 63-сон қарори билан қизилмия ва бошқа доривор ўсимликлар плантацияларини ташкил этувчи, шунингдек, қизилмия илдизини қайта ишловчи ва тайёр маҳсулот чиқарувчи хўжалик юритувчи субъектларга имтиёзлар жорий этилди
Қизилмия етиштирувчилар уюшмага кириши мумкин
Вазирлар Маҳкамасининг 27.01.2018 йилаги 63-сон қарори билан Қизилмия ва бошқа доривор ўсимликларни етиштириш ва қайта ишлаш ташкилотлари уюшмаси ташкил этилди
Наргиза Юсупхўжаева: «Мустақил баҳо олишни истагандим»
«Exito Print» ХК матбаа корхонаси бош бухгалтери Наргиза Махсудхўжаевна Юсупхўжаева ─ BIR.UZ аттестатини қўлга киритган бешлик орасидан ўрин эгаллашга муваффақ бўлди. Биз ундан бир нечта саволларимизга жавоб беришини илтимос қилдик
Телефон рақамлари 9 белгили бўлади
Халқаро электр алоқа уюшмасининг тавсиялари ва “Ўзбекистон телекоммуникация тармоқлари рақамлари тизими ва режаси” талабларига мувофиқ мамлакатимиз телефон рақамларининг 9 белгили тизимига ўтади
ЙҲҚни бузган дипломатлар дипломатик ваколатхоналар билан келишмаган ҳолда жаримага тортилади
Ўзбекистон Республикасида аккредитация қилинган хорижий давлатлар дипломатик ваколатхоналари ва консуллик муассасалари, шунингдек уларга тенглаштирилган ташкилотлар ходимларига нисбатан йўл ҳаракати қоидаларини бузганлик учун маъмурий жавобгарлик чораларини қўллаш ҳақидаги йўриқномага ўзгартиришлар киритилди (рўйхат рақами – 2338, 2012 йил 13 март)