Тошкент “яшил” шаҳарга айланади
Пойтахтнинг камида 60 гектар ер майдонида истироҳат боғи ҳамда ҳар бир туманда кичик яшил истироҳат боғлари барпо этилади.
Бухгалтерия ҳисоби бўйича имтиҳонларга харажатларни кимга қоплаш режалаштирилмоқда
МҲХС бўйича ўқитиш ва бухгалтерларни халқаро сертификатлаш доирасида имтиҳонларни топшириш харажатлари қоплаб бериладиган бухгалтерия ҳисоби соҳасидаги халқаро ташкилотлар ва халқаро бухгалтер сертификатлари рўйхати муҳокамага қўйилди.
Қандай халқаро сертификатлар Ўзбекистонда тан олинади
Хусусан, инглиз тили бўйича Хорижий тилларни билиш даражасини баҳоловчи халқаро тан олинган сертификатлар рўйхатига IELTS, TOEFL iBT, TOEFL ITP ва бошқалар киради.
Экспортчи корхоналарни рағбатлантиришга оид янги чора-тадбирлар қабул қилинди
Йиллик экспорт ҳажми $20 млн дан ошган корхоналарга экспорт билан боғлиқ савдо операциялари ва экспортолди молиялаштириш кредитлари учун тижорат банклари орқали $5 млн гача миқдорда тақдим этилади.
Солиқ ҳисоботини ўз вақтида тақдим этмаганлик учун санкциялар бекор қилинади
Президентнинг “Солиқ мажбуриятларини бажаришда тадбиркорлик субъектларига янада қулай шарт-шароитлар яратиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони қабул қилинди.
$100 млн – коронaвирус пaндемияси даврида зарар кўрган тадбиркорлик субъектларини қўллaб-қуввaтлaш учун
Европа инвестиция банки Директорлар кенгаши Ўзбекистонга 15 йил муддатга 100 млн АҚШ долларигача кредит линиясини тақдим этишни маъқуллади.
IT соҳаси мутахассислари қўллаб-қувватланади
Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги, Ёш тадбиркорларни қўллаб-қувватлаш жамғармаси маблағлари ҳисобидан мутахассисларнинг IT ва компьютер дастурлаш соҳасида ёш мутахассисларнинг мақсадли тайёрланиши ва уларнинг стартап-лойиҳаларини молиялаштириш ташкил этилади.