Нефть-газ соҳаси ходимлари узоқ муддатли имтиёзли ипотека кредитларидан фойдаланиб, уй-жой сотиб олишлари мумкин бўлади. ҚҲТБТ порталида Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарори лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Истеъмолчилар ҳуқуқини янги давлат тузилмалари ҳимоя қилади
Истеъмолчиларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш агентлиги, ишлаб чиқарувчилар ва товарлар номенклатураси бўйича маълумотлар базалари, шунингдек Истеъмолчиларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш жамғармасини ташкил этиш режалаштирилмоқда. ҚҲТБТ порталида Президент Фармонининг тегишли лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Бизнес-омбудсман тергов ҳибсхоналарига монеликсиз киришга ҳамда тергов қилинаётганлар ва маҳкумларнинг мурожаатларини олишга ҳақли
Озодликдан маҳрум қилиш туридаги жазони ижро этиш муассасаларининг ички тартиб қоидаларига (рўйхат рақами 2495, 29.07.2013 й.) ва Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги тергов ҳибсхоналарининг ички тартиб қоидаларига (рўйхат рақами 2456, 13.05.2013 й.) тегишли ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
Тонировкалашга рухсат беришни таклиф этмоқдалар: 15,5 млн сўмдан ортиқ ҳақ тўлашга тўғри келади
ҚҲТБТ порталида «Тонировкаланган (қорайтирилган) ойнали транспорт воситаларидан фойдаланишни тартибга солиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарор лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Давлат олимларга илмий ишланмаларни сотишда ёрдам беради
ҚҲТБТ порталида Инновацион ривожланиш вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган Президентнинг «Илмий ва илмий-техник фаолият натижаларини тижоратлаштириш самарадорлигини оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори лойиҳаси муҳокама қилина бошлади
Меҳнат тўғрисидаги локал ҳужжатлар
Корхонада локал норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар қандай тартибга солинади? Бу саволга меҳнат ҳуқуқи соҳаси эксперти Абдусалом Рисқуллаев «Кадрлар ишини юритиш» ўқув курсида жавоб беради. Курс 16 июль куни «Norma» профессионал ривожланиш марказида бошланади
Иммунология ва инсон геномикаси институти Фанлар академияси тузилмасида ишлайди
Мамлакатимизда ҳужайра терапияси – бир қатор оғир касалликларни даволаш, жароҳатланган беморларни реабилитация қилиш, тез қариш аломатларига қарши курашиш учун катта ёшли организм тана ҳужайраларининг регенератив салоҳиятини қўллашга асосланган тиббиётдаги янги йўналиш фаол ривожлантирила бошланмоқда