Айрим давлат божлари июль ойидан бекор қилинади, барча чақалоқларга ЖШШИР берилади
Президентнинг 12.06.2018 йилдаги «Фуқаролик ҳолати далолатномаларини қайд этиш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори ЎзАда жойлаштирилган
Бизнесни бошлаш ва ривожлантириш учун имтиёзли кредит қандай олинади
Марказий банк Бошқарувининг қарори (9.06.2018 йилда 3022-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан «Ҳар бир оила – тадбиркор» дастури доирасида кредитлар ажратиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Ҳар бир мутахассис ўз малакасини тасдиқлай олади
Президентнинг «Ходимларни касбга ўқитиш тизимини такомиллаштириш ва касб малакасини баҳолаш ягона тизимини яратишга доир чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори лойиҳаси ҚҲТБТ порталида жойлаштирилган
Ногирон ходимлари бўлган ташкилотлар учун ЯИТ 4,7%гача камайтирилди
Президентнинг 11.06.2018 йилдаги “Аҳолининг ижтимоий заиф қатлами бандлигини таъминлашни рағбатлантиришнинг ташкилий чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори имзоланди
Иш ҳақи – бошланғич маълумотдан амалиётгача
Иш ҳақини ҳисоблаш ва тўлаш чоғида қандай қилиб хатога йўл қўймаслик мумкин? «Norma» профессионал ривожланиш маркази ўқитувчиси Ольга Шабанова жавоб беради
Дала ва сув иҳота дарахтзорлари барпо этилади
Вазирлар Маҳкамасининг 5.06.2018 йилдаги «Суғориладиган ерларни шамол эрозиясига ҳамда сув хўжалиги объектларини қум босишига қарши иҳота дарахтзорлари барпо этиш ва реконструкция қилиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 422-сон қарори эълон қилинди
Йўл ҳақини тўлашнинг автоматлаштирилган тизими таклиф этилмоқда
ҚҲТБТ порталида Вазирлар Маҳкамасининг «Шаҳар йўловчилар ташиш транспортида йўл ҳақини ҳисобга олиш ва тўлашнинг автоматлаштирилган тизимини жорий этиш тўғрисида»ги қарори лойиҳаси эълон қилинди
Ирина Грушена: «Юзма-юз аттестацияда ҳаяжон бўлмади»
«Бухгалтерлар малакасини баҳолаш Вir.uz тизимида аттестациядан муваффақиятли ўтганимдан кейин ўзимга бўлган ишонч янада ортди», - деб таъкидлайди «MTEGRA» МЧЖ бухгалтери Ирина Грушена интервьюсида
Ўзбекистон товарларини экспорт қилиш учун Россияда логистика маркази ташкил этилади
Бу Вазирлар Маҳкамасининг 7.06.2018 йилдаги «Инвестстрой» ОАЖ фаолиятини янада ривожлантиришга доир чора-тадбирлар тўғрисида»ги 430-сон қарорида назарда тутилган
Меценатлар қандай рағбатлантирилади
Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси томонидан «Меценатлик фаолияти ва маданий ҳомийлик тўғрисида»ги Қонун лойиҳаси ишлаб чиқилди. Айни вақтда ҳужжат ҚҲТБТ порталида муҳокама қилинмоқда
Металл чиқиндиларини қабул қилиш тартиби белгиланди
Вазирлар Маҳкамасининг 6.06.2018 йилдаги 425-сон қарори билан Рангли ва қора металлар парчалари, чиқиндилари билан ишлаш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Инновацион лойиҳаларни молиялаштириш тизими такомиллаштирилади
ҚҲТБТ порталида Президентнинг «Тадбиркорлик ва инновациялар соҳасидаги лойиҳаларни молиялаштириш механизмларини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Фармони лойиҳаси муҳокама қилинмоқда. Ҳужжат Инновацион ривожланиш вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган
Рамазон ҳайитининг биринчи куни – 15 июнь (жума)