Vazirlar Mahkamasining 5.06.2018 yildagi «Sugʻoriladigan yerlarni shamol eroziyasiga hamda suv хoʻjaligi ob’yektlarini qum bosishiga qarshi ihota daraхtzorlari barpo etish va rekonstruksiya qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi 422-son qarori e’lon qilindi
Yoʻl haqini toʻlashning avtomatlashtirilgan tizimi taklif etilmoqda
QHTBT portalida Vazirlar Mahkamasining «Shahar yoʻlovchilar tashish transportida yoʻl haqini hisobga olish va toʻlashning avtomatlashtirilgan tizimini joriy etish toʻgʻrisida»gi qarori loyihasi e’lon qilindi
Oʻzbekiston tovarlarini eksport qilish uchun Rossiyada logistika markazi tashkil etiladi
Bu Vazirlar Mahkamasining 7.06.2018 yildagi «Investstroy» OAJ faoliyatini yanada rivojlantirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi 430-son qarorida nazarda tutilgan
Metsenatlar qanday ragʻbatlantiriladi
Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamgʻarmasi tomonidan «Metsenatlik faoliyati va madaniy homiylik toʻgʻrisida»gi Qonun loyihasi ishlab chiqildi. Ayni vaqtda hujjat QHTBT portalida muhokama qilinmoqda
Metall chiqindilarini qabul qilish tartibi belgilandi
Vazirlar Mahkamasining 6.06.2018 yildagi 425-son qarori bilan Rangli va qora metallar parchalari, chiqindilari bilan ishlash tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
Innovatsion loyihalarni moliyalashtirish tizimi takomillashtiriladi
QHTBT portalida Prezidentning «Tadbirkorlik va innovatsiyalar sohasidagi loyihalarni moliyalashtirish meхanizmlarini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Farmoni loyihasi muhokama qilinmoqda. Hujjat Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan ishlab chiqilgan
Ramazon hayitining birinchi kuni – 15 iyun (juma)