Илғор технологиялар маркази ташкил этилди
Марказнинг ташкил этилиши Президентнинг 19.04.2018 йилдаги ПҚ–3674-сон қарорида назарда тутилган
Ёшлар иттифоқи контракт асосида ўқувчи талабаларга қандай ёрдам кўрсатади
Ўзбекистон ёшлар иттифоқи томонидан Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари сафида муддатли ҳарбий хизматни ўтаган ва олий таълим муассасаларига тўлов-контракт шакли асосида ўқишга қкабул қилинган талабаларга моддий ёрдам кўрсатиш қоидалари тасдиқланди
Турин политехника университети 400 бакалавр ва 25 магистрантни қабул қилади
Вазирлар Маҳкамасининг 18.04.2018 йилдаги 295-сон қарори билан 2018/2019 ўқув йилига Тошкент шаҳридаги Турин политехника университетига қабул квотаси тасдиқланди
«Mening fikrim» жамоавий мурожаатлар портали ишга туширилди
Олий Мажлис ҳузуридаги Қонунчилик муаммолари ва парламент тадқиқотлари институти томонидан «Mening fikrim» портали ишга туширилди. Энди фуқаролар ўзларини ўйлантираётган мавзулар бўйича ўз фикрларини билдиришлари мумкин
Вакиллик органлари ишида нима ўзгарди
«Сиёсий партиялар тўғрисида»ги, «Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Регламенти тўғрисида»ги, «Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Регламенти тўғрисида»ги, «Халқ депутатлари вилоят, туман ва шаҳар Кенгашларига сайлов тўғрисида»ги ва «Халқ депутатлари маҳаллий Кенгаши депутатини, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси депутатини ва Сенати аъзосини чақириб олиш тўғрисида»ги Қонунларга тузатишлар киритилди
Паспортлар ID-карталарга, авторақамлар – халқаро русумдагисига алмаштирилиши режалаштирилмоқда
Президентнинг 18.04.2018 йилдаги «Инновацион лойиҳаларни амалга ошириш ва идоравий ахборот тизимларини жадал интеграциялашувининг ташкилий чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПҚ–3673-сон қарори қабул қилинди
Ўзбошимчалик билан қурилган иморатларга кадастр ҳужжатлари берилади
Президентнинг 20.04.2018 йилдаги “Фуқароларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар ҳамда ўзбошимчалик билан қурилган турар жойларга нисбатан мулк ҳуқуқини эътироф этиш бўйича бир марталик умумдавлат акциясини ўтказиш тўғрисида”ги Фармони имзоланди
Ушлаб туриш ва уй қамоғи вақти ҳисобга олинади, гумон қилинувчиларга – уй қамоғи ва гаров
18.04.2018 йилдаги ЎРҚ–476-сон Қонун билан Жиноят-процессуал кодекс ва Жиноят кодексига ана шундай ўзгартиш ва қўшимчалар киритилди