Президентнинг 1.02.2017 йилдаги «Тадбиркорлик субъектларига давлат хизматларини кўрсатиш механизмларини такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги Қарори эълон қилинди
Онлайн-сўровномани тўлдириб, ЯИДХП хизматларини баҳоланг
“Электрон ҳукумат” тизимини ривожлантириш маркази ЯИДХПда кўрсатилаётган давлат интерактив хизматлари талаб этилганлиги юзасидан респондентлар сўровини ўтказади
Юридик хизмат самарасини қандай ошириш мумкин?
Юристлар малакасини ошириш марказида 26 январь куни Адлия вазирлиги томонидан ташкил этилган “Давлат органлари ва ташкилотларида юридик хизмат фаолиятини янада такомиллаштириш ва ривожлантиришнинг долзарб масалалари” мавзусига бағишланган анжуман бўлиб ўтди
31.01.17
Товарларнинг божхона қийматини қандай белгилаш мумкин?
Давлат божхона қўмитасининг қарори (рўйхат рақами 390-2, 2017 йил 25 январь) билан Ўзбекистон Республикаси ҳудудига олиб келинадиган товарларнинг божхона қийматини белгилаш бўйича йўриқномага ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
АЖлар учун хорижий инвесторларни жалб этиш муддатлари узайтирилди
Президентнинг 23.01.2017 йилдаги ПҚ–2737-сон Қарори билан республикамиздаги акциядорлик жамиятлари томонидан хорижий инвесторларни жалб этиш муддатлари узайтирилди, шунингдек илгари қабул қилинган норматив ҳужжатларга айрим бошқа ўзгартиришлар киритилди
Олисдаги ходим: уни қандай бошқариш керак?
Меҳнат бозорида масофадан ишлаш тарафдори бўлганлар ҳам талай. Бундай йўсинда ишлаш иш берувчи учун ҳам қулай. Уларга офисда жой ажратишнинг ҳожати йўқ, йўлкира пули, овқат пули ажратиш ҳақида ўйламайсиз, касаллик таътили, меҳнат таътили демайди... Хуллас, бундай ходимнинг “плюс”лари талай.
Нотариус лавозимига номзодлар учун имтиҳонлар мураккаблаштирилди
Адлия вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2165-7, 2017 йил 23 январь) билан Нотариус лавозимига тайинлаш бўйича танлов ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар киритилди
Миллий авиакомпания Президентнинг юксак эътирофига сазовор бўлди
Президент “Ўзбекистон ҳаво йўллари” Миллий авиакомпаниясини Ўзбекистон Республикасининг Фахрий ёрлиғи билан мукофотлаш тўғрисида”ги Фармонга имзо чекди
Банкротликка қарши ҳуқуқий ҳимоя бор
Қуйи палатада муҳокама қилинаётган “Банкротлик тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунига ўзгартишлар киритиш ҳақида”ги Қонун лойиҳасига депутат изоҳлари
Суд-ҳуқуқ ислоҳотлари ва ОАВ
Ўзбекистон Республикаси Олий суди томонидан “Суд-ҳуқуқ ислоҳотлари - журналист нигоҳида” кўрик-танлови эълон қилинган эди. Олий судда мазкур танловнинг ғолиблари тақдирланди.
Прокуратура органлари учун янги вазифалар белгиланди
Ўзбекистон Республикаси Бош прокурори Ихтиёр АБДУЛЛАЕВ раислигида ўтказилган ҳайъат мажлисида прокуратура органларининг мамлакатда қонунийликни мустаҳкамлаш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини муҳофаза қилиш, жиноятчилик ҳамда ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш борасида ва келгусидаги вазифалар муҳокама қилинди
Адлия органлари фаолияти тадбиркорлар ҳуқуқлари ҳимоясига қаратилган
Адлия вазирлигининг кенгайтирилган ҳайъат мажлиси бўлиб ўтди. Унда адлия органлари ва муассасалари томонидан қонун ижодкорлиги ва ҳуқуқни қўллаш соҳасида 2016 йилда амалга оширилган ишлар якуни ва жорий йилда бажарилиши лозим бўлган вазифалар атрофлича муҳокама этилди