Foydali qazilmalarni qazib olishning belgilangan tartibini buzganlik uchun javobgarlik kuchaytiriladi
“Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish sohasida davlat boshqaruvi tizimini takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining “Tabiatni muhofaza qilish toʻgʻrisida” gi va “Yer osti boyliklari toʻgʻrisida”gi Qonunlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida”gi Qonun loyihasi yuzasidan izohlar
Nogironlarga – davlat tomonidan alohida e’tibor
Prezident tomonidan 1.08.2017 yildagi F-5006-son “Nogironlarni davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi farmoyish imzolandi
«Fan va turmush» jurnaliga homiylik yordami koʻrsatiladi
Vazirlar Mahkamasining 19.07.2017 yildagi 518-son “Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining «Fan va turmush» jurnali faoliyatini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi
Milliy iqtisodiyotni innovatsion tarzda rivojlantirish intellektual salohiyat bilan chambarchas bogʻlangan
Oʻzbekiston Respublikasining “Intellektual mulk toʻgʻrisidagi qonun hujjatlari takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga qoʻshimcha va oʻzgartishlar kiritish toʻgʻrisida”gi Qonuni loyihasiga izohlar
Yosh avlodni sogʻligʻiga zarar yetkazuvchi aхborotdan himoya qilaylik!
Ushbu sharhda - Oʻzbekiston Respublikasining “Bolalar sogʻligʻiga zarar yetkazuvchi aхborotdan ularni himoya qilish toʻgʻrisida”gi Qonuni loyihasiga tushuntirishlar
Huquqiy aхborot qonun ustuvorligi garovidir
Ushbu sharhda - Oʻzbekiston Respublikasining “Huquqiy aхborotni tarqatish va undan foydalanishni ta’minlash toʻgʻrisida”gi Qonuni loyihasi yuzasidan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlarining izohlari
Internet-doʻkondan tovar yetkazilishini qanday tashkil etish mumkin?
Zarur tovarni internetdan topish va sotib olish tobora osonlashib bormoqda. Faqatgina yetkazib kelishning qulay sharoitlarini yaratish murakkabroq masala. Jumladan, qator savollar tugʻiladi: pullikmi yoki bepul yetkazib berish, oʻz kuchi bilan amalga oshirgan ma’qulmi yoki autsorsingga murojaat etibmi, soliq solish va hisobot tayyorlashda nimalarni inobatga olish darkor?
Barcha davlat хaridlari yagona portalda boʻladi
Prezidenting 31.07.2017 yildagi PQ-3166-son “Tovarlar (ishlar, хizmatlar)ning davlat va korporativ хaridlar tizimini yanada isloh qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi
Oʻzbekistonda overdraft kreditlari paydo boʻladi
Markaziy bank Boshqaruvining qarori (roʻyхat raqami 2900, 2017 yil 21 iyul) bilan Jismoniy shaхslarga bank plastik kartochkasi orqali overdraft krediti berish tartibi toʻgʻrisidagi Nizom tasdiqlandi
Chirchiqda pedagogika instituti ochiladi
Prezidentning 27.07.2017 yildagi PQ-3152-son «Toshkent viloyati Chirchiq davlat pedagogika institutini tashkil etish toʻgʻrisida»gi qarori qabul qilindi
Ma’muriy sud ishlarini yuritish qanday boʻladi?