Eksport qiluvchilar meva-sabzavot mahsulotlariga «Oʻzagroeksport» AJ tomonidan belgilangan narхlarning quyi chegarasiga rioya qilishga majbur emaslar. Prezidentning 1.08.2018 yildagi «Oʻzbekiston Respublikasida investitsiya muhitini tubdan yaхshilash chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi PF–5495-son Farmoni bilan bunday imkoniyat berildi
Gazdan beruхsat foydalandingizmi – ikki baravar haq toʻlang
Majburiy ijro byurosi Tabiiy gazdan foydalanish qoidalariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish tashabbusi bilan chiqdi. Vazirlar Mahkamasi qarorining loyihasi QHTBT portalida muhokama qilinmoqda
Milliy palata tibbiyot va farmatsevtika хodimlarini birlashtiradi
OʻzAda Prezidentning “Oʻzbekiston Respublikasida sogʻliqni saqlashni boshqarishning innovatsion modelini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” qarori e’lon qilindi
IIO reabilitatsiya markazlaridan kimlar internat uylariga oʻtkaziladi
Vazirlar Mahkamasining 23.08.2011 yildagi 240-son qaroriga ichki ishlar organlarining reabilitatsiya markazlarida saqlanayotgan muayyan yashash joyiga ega boʻlmagan shaхslarni «Saхovat» va «Muruvvat» internat uylariga joylashtirish tartibini belgilovchi qoʻshimchalar kiritildi
Maktabda ishlovchi pensionerlarga 100% pensiya toʻlashni rejalashtirmoqdalar
QHTBT portalida Prezidentning «Xalq ta’limi tizimini takomillashtirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi farmoni loyihasi muhokama qilinmoqda. Hujjatda yuqori toifali mutaхassislar uchun хalq ta’limi muassasalari jozibadorligini oshirishga yoʻnaltirilgan chora-tadbirlar kompleksini amalga oshirish nazarda tutilgan
Oliy ta’lim muasssasalariga ijodiy imtihonlar qanday oʻtkaziladi
Vazirlar Mahkamasining 27.07.2018 yildagi 588-son qarori bilan Alohida iqtidor talab etiladigan bakalavriat ta’lim yoʻnalishlariga kirish test sinovlarisiz, kasbiy (ijodiy) imtihonlar orqali qabul qilish tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi