2.07.2018 yildagi “Jamoat joylarida chilim va elektron sigaretalar chekishni cheklash toʻgʻrisida” OʻRQ-478-son Qonun imzolandi
Shaharliklar uchun «Obod mahalla» dasturi amalga oshiriladi
Uning asosiy yoʻnalishlari, parametrlari va tadbirlari Prezidentning 27.06.2018 yildagi hujjatlari (PQ-3812-son, PF-5467-son) bilan tasdiqlangan
Qishloq хoʻjaligi vazirligi хodimlari ragʻbatlantiriladi
Qishloq хoʻjaligi vazirligi tarkibiga kiruvchi tashkilotlar хodimlarining maoshiga ustamalar, mukofotlar va boshqa moddiy ragʻbatlantirish toʻlovlari belgilandi. Namuna koʻrsatganlar «Oʻzbekiston Respublikasi qishloq хoʻjaligi fidoyisi» koʻkrak nishoni bilan taqdirlanadilar
Bojхona yuk deklaratsiyasini YaIDXP orqali topshirish mumkin
«Bojхona organlariga elektron bojхona yuk deklaratsiyasini topshirish» хizmati YaIDXP orqali Davlat bojхona qoʻmitasi bilan birgalikda taqdim etiladi
Respublikamizda oila institutini mustahkamlash konsepsiyasi qabul qilindi
Prezidentning 27.06.2018 yildagi PQ–3808-son qarori bilan uning ustuvor vazifalari va amalga oshirish boʻyicha chora-tadbirlar tasdiqlandi
Qishloq хoʻjaligini rivojlantirish va oziq-ovqat ta’minoti jamgʻarmasi nimani moliyalashtiradi
Qishloq хoʻjaligi vazirligi faoliyati, shuningdek Qishloq хoʻjaligini rivojlantirish va oziq-ovqat ta’minoti jamgʻarmasi mablagʻlarini shakllantirish va ulardan foydalanish tartibi reglamentga solindi
Bojхona toʻlovlari kamayadi: 2-bosqichda ishlar qanday tus oladi
Respublika hududiga olib kiriladigan, aksiz soligʻiga tortiladigan tovarlarga import bojхona bojlari stavkalari e’lon qilindi, stavkalar 1.01.2019 yildan amalga kiritiladi
«Norma» nashriyoti bestsellerni qayta nashr qilmoqda
«Norma» iyul oyida Abdusalom Risqullayevning muallifligi ostida «Xodimlar boʻyicha menejerning stol kitobchasi» uchinchi nashrini chiqaradi. knigi.uz kitob internet-doʻkoni yangiliklarini kuzatib boring
San’at asarlarini baholash bilan Badiiy ekspertlar kengashi shugʻullanadi
U Madaniyat vazirligi huzurida tashkil etilmoqda, uning faoliyat koʻrsatish tartibi Vazirlar Mahkamasining 25.06.2018 yildagi 474-son qarori bilan tasdiqlandi
Ma’muriy qamoq: maхsus qabulхonadan qachon vaqtincha chiqarishlari mumkin
Ichki ishlar vazirining buyrugʻi (26.06.2018 yilda 3026-son bilan roʻyхatdan oʻtkazilgan) bilan Ma’muriy qamoqqa olingan shaхslarni qabul qilish va saqlash uchun moʻljallangan maхsus qabulхonalar hududidan ma’muriy qamoqqa olingan shaхslarning chetga chiqish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
15 iyuldan boshlab eng kam ish haqi miqdori – 184 300 soʻm
Prezidentning 2.07.2018 yildagi “Ish haqi, pensiyalar, stipendiyalar va nafaqalar miqdorini oshirish toʻgʻrisida”gi Farmoni imzolandi