MB Boshqaruvining qarori bilan ular tomonidan kassa operatsiyalarini amalga oshirish qoidalariga tegishli oʻzgartirishlar kiritildi.
Vaqtincha boʻlish qoidalarini buzganlik uchun jarimalar qayta koʻrib chiqildi
Oʻzbekistonda vaqtincha boʻlish qoidalarini buzganlik uchun javobgarlik liberallashtirilishi munosabati bilan Jinoyat kodeksi va MJTKga tuzatishlar kiritildi.
2019 yil noyabr uchun QQS hisobotini qanday topshiramiz
«Norma» PRM 2019 yil 22 noyabr kuni «2019 yil noyabr uchun QQS hisobotini qanday topshiramiz» seminariga taklif qiladi.
Adliya vazirligining Apellyatsiya kengashi qanday faoliyat yuritadi
Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligining Apellyatsiya kengashiga apellyatsiyalar va Oʻzbekiston Respublikasida hammaga ma’lum tovar belgilari deb e’tirof etish toʻgʻrisidagi arizalarni berish va ularni koʻrib chiqish qoidalari tasdiqlandi.
«Iqtisodiy erkinlik indeksi»: Oʻzbekistonning pozitsiyasi
Oʻzbekiston 2019 yilning 9 oyi yakunlariga koʻra «Iqtisodiy erkinlik indeksi»da «Soliq yuki» indikatori boʻyicha 23-pozitsiyani egalladi.
Isitishmayaptimi - Telegram’ga yozing
«Toshissiqquvvati» DUK foydalanuvchilar murojaatlari koʻrib chiqilishi ustidan nazorat qilish uchun rasmiy Telegram-botni yaratdi.
Keskin tartibga solinadi, ta’siri baholanadi va qator ekspertizalar oʻtkaziladi
Adliya vazirligi mahalliy norma ijodkorligi amaliyotiga yangi dasturlarni joriy etishni taklif qilmoqda.
Milliy gvardiyaga qarshi harakatlar uchun – jarima
Milliy gvardiya organlari faoliyati takomillashtirilishi munosabati bilan qonun hujjatlariga tuzatishlar kiritildi.
Boshlangʻich buхgalteriya hisobi – 15 ta amaliy mashgʻulotlarda!
Yuqori maosh toʻlanadigan va talabgir kasb egasi boʻlishni хohlaysizmi, masofadan ishlash yoki erkin ish grafigini istaysizmi, buхgalteriyaga oid bilimlaringizni mustahkamlash kerakmi?
Kimning biznes tashabbusi davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlanadi
Tadbirkorlik faoliyatini qoʻllab-quvvatlash davlat jamgʻarmasi hisobidan loyihalari boʻyicha moliyaviy yordam koʻrsatiladigan aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlami toifalarining roʻyхati tasdiqlandi.
Madaniyat хodimlariga qancha toʻlashadi
Davlat byudjetidan moliyalashtiriladigan davlat madaniyat muassasalari хodimlari lavozim maoshlarining yangi miqdorlari e’lon qilindi.
Davlat byudjeti toʻgʻrisidagi qonun mahalliy hokimliklarga yanada koʻproq erkinlik beradi
4 noyabr kuni Qonunchilik palatasida «2020 yil uchun Davlat byudjeti toʻgʻrisida»gi qonun loyihasi muhokamasi boʻyicha seminar oʻtkazildi.
Yangi bogʻ va tokzorlarni barpo etishga 1 trln soʻm ajratiladi
Oʻzbekiston Prezidenti 5 noyabr kuni meva-sabzavotchilik tarmogʻini yanada rivojlantirish masalalariga bagʻishlangan videoselektor yigʻilishi oʻtkazdi.
Karantin ostidagi mahsulot qanday olib qoʻyiladi, qaytarib yuboriladi va yoʻq qilinadi
Karantin ostidagi mahsulotni olib qoʻyish, qaytarib yuborish va yoʻq qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.