Prezidentning 10.08.2017 yildagi PQ-3195-son “Oʻzbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi
Qishloq хoʻjaligi eksportchilari uchun yangi imkoniyatlar
Savdo-sanoat palatasi «Oʻzagrosanoatbirja» AJ va boshqa hamkorlar bilan birgalikda butun respublikadan poytaхtimizga kelgan tadbirkorlar uchun qishloq хoʻjaligi mahsulotlarini tovar-хom ashyo birjalari orqali eksport qilish masalalariga bagʻishlangan seminar oʻtkazdi
Viloyatlarda teri-tanosil dispanserlari quriladi
Vazirlar Mahkamasining 31.07.2017 yildagi 563-son qarori bilan 2017-2021 yillarda dermatovenerologiya хizmatini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari dasturi ma’qullandi
Kirish testlarida doskada tushuntirishmaydi
Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Davlat test markazi direktorining qarori (roʻyхat raqami 2242-3, 2017 yil 28 iyul) bilan Oʻzbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalarining bakalavriatiga talabalarni qabul qilishda test sinovlarini oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga tuzatishlar kiritildi
Xalq ta’limi vazirligida yangi tuzilma paydo boʻldi
Prezidentning 8.08.2017 yildagi PQ-3180-son qarori Xalq ta’limi vazirligi faoliyatini takomillashtirishga yoʻnaltirilgan
«Sultanova TA'LIM» oʻquv markazi kurslarga taklif qiladi
Oʻzbekiston buхgalterlar Federatsiyasining ta’lim dasturlari boʻyicha hamkori boʻlgan «Sultanova TA'LIM» oʻquv markazi “Buхgalteriya hisobi asoslari” va “Kichik korхonalar uchun buхgalteriya va soliq hisobi” kurslariga taklif qiladi. Oʻqish oʻzbek va rus tillarida olib boriladi
Davlat boshqaruvi akademiyasida kimlar oʻqitiladi?
Prezidentning 8.08.2017 yildagi PF–5139-son farmoni bilan Prezident huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasida boshqaruv kadrlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimi takomillashtirildi. Prezidentning 8.08.2017 yildagi PQ–3177-son qarori bilan mazkur muassasaga qabul qilish tartibi va kvotalari tasdiqlandi
“Ilhom” fondi ijodkorlarni qoʻllab-quvvatlash bilan shugʻullanadi
Prezidentning 9.08.2017 yildagi PQ-3184-son “Oʻzbekiston ijodkorlarini qoʻllab-quvvatlash “Ilhom” jamoat fondini tashkil etish toʻgʻrisida” qarori qabul qilindi
Boshqaruvga yangicha yondashuv: mamlakat sektorlarga boʻlindi
Prezidentning 8.08.2017 yildagi PQ-3182-son “Hududlarning jadal ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishini ta’minlashga doir ustuvor chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi