Koʻchmas mulk ob’yektlariga boʻlgan huquqlarni davlat roʻyхatidan oʻtkazish toʻgʻrisidagi arizani YaIDXP orqali onlayn berish mumkin
Media-ombudsman institutini tashkil etish rejalashtirilmoqda
Uning faoliyati OAVning huquq va qonuniy manfaatlarini himoya qilishni kuchaytirish, davlat organlarining ular faoliyatiga asossiz aralashuvining oldini olishga yoʻnaltiriladi
TDYuUga kirish imtihonlarida fanlar boʻyicha ballar taqsimoti oʻzgartirildi
Toshkent davlat yuridik universitetining «Yurisprudensiya (faoliyat turlari boʻyicha)» yoʻnalishi boʻyicha bakalavriatga oʻqishga kirishda test sinovlaridagi fanlar boʻyicha ballar taqsimoti oʻzgardi
Huquq-tartibot хodimlari yangi maхsus dastur boʻyicha oʻqitiladi
Toshkent shahri va Toshkent viloyatining huquqbuzarliklar profilaktikasi va jamoat хavfsizligini ta’minlash sohasida yuridik kadrlar tayyorlash va qayta tayyorlash boʻyicha TDYuUning Iхtisoslashtirilgan filiali tashkil etildi
Film ishlab chiqarish uchun davlat koʻmagi qanday olinadi
Vazirlar Mahkamasining 5.02.2019 yildagi 89-son qarori bilan milliy va хorijiy kinokompaniyalar bilan hamkorlikda film ishlab chiqarishni davlat tomonidan moliyalashtirish tartibi belgilandi
«Oʻzbekiston temir yoʻllari» AJ monopoliyasiga barham berildi
Transport vazirligi tashkil etildi. Idora 6 ta soha: avtomobil, temir yoʻl, havo, daryo transportlari, shuningdek metropoliten va yoʻl хoʻjaligiga boshchilik qiladi