Senat Mudofaa doktrinasini tasdiqladi
Navbatdagi yalpi majlis chogʻida senatorlar “Oʻzbekiston Respublikasining Mudofaa doktrinasi toʻgʻrisida”gi Qonunni koʻrib chiqib, tasdiqlashdi
2018 yilda YaIM 290,6 trln soʻmni tashkil etishi kutilmoqda
2017 yil 20 dekabr kuni ochilgan Oliy Majlis Senatining oʻn uchinchi yalpi majlisida 2018 yilgi Davlat byudjeti, davlat maqsadli jamgʻarmalarining byudjetlari hamda soliq va byudjet siyosatining asosiy yoʻnalishlari tasdiqlandi
Toshkent viloyatining 7 ta tumanida yer ajratish vaqtincha taqiqlandi
Vazirlar Mahkamasining 12.12.2017 yildagi 981-son «Toshkent viloyatining ayrim aholi punktlarida shaharsozlik faoliyatini amalga oshirishni tartibga solishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori qabul qilindi
Xotin-qizlar qoʻmitasi faoliyati yangi darajaga koʻtariladi
Xotin-qizlar qoʻmitasi faoliyatida katta oʻzgarishlar roʻy beradi. Bu haqda 14 dekabr kuni Xotin-qizlarni kamsitishning barcha shakllariga barham berish toʻgʻrisidagi konvensiya (CEDAW)ning bajarilishi mavzusiga bagʻishlab oʻtkazilgan хalqaro davra suhbati chogʻida soʻz yuritildi
20.12.2017 yildagi OʻRQ-449-son “Oʻzbekiston Respublikasi temir yoʻl transporti хodimlari kunini belgilash toʻgʻrisida”gi Qonun “Xalq soʻzi” gazetasida e’lon qilindi
Mamlakat ichida paхta sotishga monopoliya bekor qilinadi
Prezidentning 14.12.2017 yildagi «Toʻqimachilik va tikuv-trikotaj sanoatini jadal rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Farmoni imzolandi