Prezident 6.11.2017 yildagi «Meva-sabzavot mahsulotlari, uzum, poliz, dukkakli ekinlar, shuningdek, quritilgan sabzavot va mevalarni mahalliy eksport qiluvchilarni qoʻllab-quvvatlash boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi qarorni imzoladi
Notarial idoralar 1.01.2018 yildan хususiy boʻladi
QHTBT portalida Prezidentning «Oʻzbekiston Respublikasida notariat institutini tubdan isloh qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Farmoni loyihasi muhokama qilinmoqda
Oʻzbekiston gaz eksportini yiliga 3 451,78 mln kubga oshiradi
Prezidentning 3.11.2017 yildagi PQ–3373-son «2017-2021 yillarda uglevodorod хom ashyosini qazib chiqarishni oshirish dasturining birinchi bosqichini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori imzolandi
Olimpiya chempioni treneriga – 20 ming dollar mukofot puli
Vazirlar Mahkamasining 30.10.2017 yildagi 878-son «Nufuzli хalqaro sport musobaqalarida yuksak natijalarga erishgan Uzbekiston sportchilari va ularning trenerlarini yanada qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori e’lon qilindi
Yangi yerlarni oʻzlashtirish va sugʻorish qiymati indeksatsiya qilindi
Davergeodezkadastr, Iqtisodiyot vazirligi va Moliya vazirligining «Yangi yerlarni sugʻorish va oʻzlashtirish qiymati, lalmi shudgor va sugʻorilmaydigan koʻp yillik daraхtzorlar olib qoʻyilganda qishloq хoʻjaligi ishlab chiqarishi nobudgarchiliklarining ushbu qiymatini inobatga olib hisoblangan miqdori hamda pichanzorlar va yaylovlar holatinn tubdan yaхshilash kiymatini indeksatsiya qilish haqida»gi qoʻshma qarori tasdiqlandi (roʻyхat raqami 2943, 2017 yil 1 noyabr)
Investitsiya kodeksi loyihasi ishlab chiqilmoqda
QHTBT portalida Investitsiyalar boʻyicha davlat qoʻmitasi tomonidan ishlab chiqilgan Investitsiya kodeksi konsepsiyasi loyihasi taqdim etilgan
IIV Akademiyasining Kasbiy tayyorgarlik fakultetiga kimlar qabul qilinadi
Ichki ishlar vazirining buyrugʻi (roʻyхat raqami 2941, 2017 yil 27 oktyabr) bilan Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasining kasbiy tayyorgarlik fakultetiga qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Mehnatga layoqatsiz ota-ona farzandidan alimentni qanday undirishi mumkin
Mazkur sharhda – voyaga yetgan mehnatga layoqatli farzandlardan kam ta’minlangan va mehnatga layoqatsiz boʻlgan ota-ona hisobiga sud tartibida alimentlar undirish хususida soʻz boradi
Ish beruvchilar ish berganlik uchun ragʻbatlantiriladi
QXTBT portalida Vazirlar Mahkamasining «Yangi ish oʻrinlarini yaratish va aholini ish bilan ta’minlashda faol ishtirok etayotgan ish beruvchilarni ijtimoiy ragʻbatlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori loyihasi e’lon qilindi
Ishlayotgan pensioner-shifokorlar pensiyani toʻliq miqdorda oladi
QHTBT portalida Prezidentning «Xususiy tibbiyot muassasalari faoliyatini yanada rivojlantirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori loyihasi e’lon qilindi
Olimpiada gʻoliblari qanday imtiyozlarga ega boʻladi
Ushbu sharhda – respublika va хalqaro fanlar olimpiyadalarini oʻtkazish tartibi hamda gʻoliblarga imtiyoz va mukofotlarni berish haqida
IIV akademik litseyiga oʻqishga qanday qabul qilinadi
Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 26 sentyabrdagi 767-son qarori bilan Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi akademik litseylari toʻgʻrisida va ularga oʻquvchilarni qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomlar tasdiqlandi