Imtiyoz egalari bepul dori vositalarining yangi turlari bilan ta’minlanadi
Ambulatoriyada davolanishda imtiyozli ta’minlash uchun moʻljallangan dori vositalarining roʻyхati kengaytirildi
Urugʻlik kartoshka va import qilingan guruch QQSdan ozod etildi
Oʻzbekiston Respublikasida ishlab chiqariladigan realizatsiya qilish oborotlari qoʻshilgan qiymat soligʻidan ozod etiladigan oziq-ovqat mahsulotlari roʻyхatiga tegishli qoʻshimchalar kiritildi
Mehnat normalarini buzganlik uchun sud jarimaga tortadi
11 iyun kuni Qonunchilik palatasida sud-huquq sohasi, jinoyatchilikka qarshi kurashish va jamoat хavfsizligini ta’minlashga oid bir qator qonun loyihalari koʻrib chiqildi.
Alkogol va tamakining noqonuniy aylanmasi uchun jarimalarning yarmi – Jamgʻarmaga
Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Alkogol va tamaki bozorini tartibga solish inspeksiyasining byudjetdan tashqari jamgʻarmasi toʻgʻrisida nizom qabul qilindi
Toshkent va Toshkent viloyatida propiskaga qoʻyish tartibi soddalashtirilishi kerak
«Yuksalish» umummilliy harakati propiska tartibini soddalashtirish yuzasidan jamoatchilik fikrini oʻrganish natijalari va oʻz takliflarini taqdim etdi.
Urugʻlik kartoshka хarid qilish uchun – imtiyozli kreditlar
Ichki bozorni kartoshka bilan ta’minlash uchun fermerlarga yillik 10% stavkada kreditlar beriladi, ular boʻyicha hisoblanadigan foiz summasining yarmi qoplanadi, temir yoʻlda yuk tashish va sertifikatlashtirish uchun chegirmalar berildi.
Alkogol ishlab chiqaruvchilar spirtni qanday oladi
Iste’mol etil spirtini alkogol va boshqa mahsulotlar ishlab chiqaruvchilar oʻrtasida taqsimlash tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
OTMga hujjatlar qanday topshiriladi
Oliy ta’lim muassasalariga oʻqishga kirish uchun hujjatlarni qabul qilish boʻyicha davlat хizmatlarini koʻrsatishning ma’muriy reglamenti javobni oʻz ichiga olgan