Ёшлар иттифоқи ёшлар симфоник оркестри учун товарлар харид қилади
Президентнинг 4.08.2017 йилдаги Ф-5009-сон “Ёшлар симфоник оркестрини қўллаб-қувватлаш тўғрисида”ги фармойиши қабул қилинди
Онлайн-аукционлар қандай ўтказилади?
Президентнинг 27.07.2017 йилдаги ПҚ-3149-сон қарори билан Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этишда мол-мулкни реализация қилиш бўйича электрон онлайн-аукционларни ташкил этиш ва ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Ўрмон хўжалиги илмий-тадқиқот институтининг Андижон филиали ташкил этилди
Вазирлар Маҳкамасининг 26.07.2017 йилдаги 544-сон «Ўрмон хўжалиги илмий-тадқиқот институтининг Андижон филиалини ташкил этиш тўғрисида»ги қарори қабул қилинди
Давергеодезкадастрнинг низоми тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг 19.07.2017 йилдаги 529-сон қарори билан Ер ресурслари, геодезия, картография ва давлат кадастри давлат қўмитаси тўғрисидаги ҳамда Ер муносабатлари ва давлат кадастрларини ривожлантириш жамғармаси тўғрисидаги низомлар тасдиқланди
Энергия ресурсларини сотишдан тушган маблағлар қандай тақсимланади
Республика истеъмолчиларига электр энергияси ва табиий газни миллий валютада сотишдан тушадиган Мажбурий ижро бюросини ривожлантириш жамғармасини шакллантириш манбаси сифатида белгиланган маблағларни ҳисоб-китоб қилиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди (Молия вазирлиги ва Давлат солиқ қўмитасининг қарори, рўйхат рақами 2902, 2017 йил 24 июль).
Божхона пломбалари қўйиш тартибга солинди
Давлат божхона қўмитасининг қарори (рўйхат рақами 2904, 2017 йил 27 июль) Ўзбекистон Республикаси божхона ҳудудида авто ва темир йўл транспорт воситаларида божхона назорати остидаги товарлар ташилганда юк бўлимларига махсус божхона пломбалари қўйиш қоидалари тасдиқланди
Ўрмон хўжалиги соҳаси органлари учун низомлар тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг 19.07.2017 йилдаги 530-сон «Ўрмон хўжалигини бошқариш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Наманган муҳандислик-қурилиш институтида 4 та факультет очилади
Вазирлар Маҳкамасининг 25.07.2017 йилдаги 540-сон «Наманган муҳандислик-қурилиш институти фаолиятини ташкил этиш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Олий ҳарбий таълим муассасасида ишлаш учун пенсионерга ҳужжатлар пакети зарур
Мудофаа вазирлиги, Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги ва Молия вазирлиги қарори (рўйхат рақами 2901, 2017 йил 24 июль) билан Ҳарбий хизматчилар орасидан пенсионерларни олий ҳарбий таълим муассасаларининг илмий ходимлари ва ўқитувчилари лавозимларига ишга қабул қилиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Чет элда таълим олиш учун саралаш қандай ўтказилади?
Президентнинг 27.07.2017 йилдаги ПФ-5121-сон фармони билан Чет элда малака ошириш, стажировка ўташ ва таълим олиш учун номзодларни саралаш танловини ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Озиқ-овқат товарлари нархининг сунъий равишда оширилишига йўл қўйилмайди
Вазирлар Маҳкамасининг 25.07.2017 йилдаги 541-сон қарори билан ички истеъмол бозорида нарх-навони барқарорлаштиришга кўмаклашиш жамғармаси маблағларидан фойдаланиш тўғрисидаги Вақтинчалик низом тасдиқланди
Гепатология марказлари 2018 йилда иш бошлайди
Вазирлар Маҳкамасининг 24.07.2017 йилдаги 537-сон қарори билан 2017 — 2021 йилларда Ўзбекистон Республикасида юқумли касалликларга, шу жумладан вирусли гепатитларга ташхис қўйиш, улар профилактикаси ва уларни даволаш усулларини янада такомиллаштириш бўйича комплекс чора-тадбирлар тасдиқланди
Муҳаммад Юсуф номидаги ихтисослаштирилган мактаб ташкил этилди
Вазирлар Маҳкамасининг 25.07.2017 йилдаги 539-сон «Андижон шаҳрида Муҳаммад Юсуф номидаги она тили ва адабиёт фанини чуқурлаштириб ўқитишга ихтисослаштирилган мактаб ва Муҳаммад Юсуфнинг бюсти ўрнатилган хиёбонни ташкил этиш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Тез тиббий ёрдам бригадалари 80 та позиция билан таъминланади
Соғлиқни сақлаш вазири қарори (рўйхат рақами 2905, 2017 йил 28 июль) билан Тиббий ихтисослашувнинг тегишли турини амалга ошириш учун зарур бўлган моддий-техник база, асбоб-ускуналар ва бошқа техник воситалар, шу жумладан тиббий техникага энг кам талаблар тасдиқланди
Сифат бўйича эксперт-аудиторлар аттестациядан қандай ўтказилади?
Ўзбекистон стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш агентлиги Бош директорининг буйруғи (рўйхат рақами 2899, 2017 йил 21 июль) билан Сифат бўйича эксперт-аудиторларни аттестациядан ўтказиш тартиби тўғрисидаги Низом тасдиқланди
Лицензияда қандай тиббий ихтисосликлар кўрсатилади?
Соғлиқни сақлаш вазирининг “Тиббий фаолият амалга ошириладиган тиббий ихтисосликлар турлари номенклатурасини тасдиқлаш тўғрисида”ги буйруғи қабул қилинди (рўйхат рақами 2908, 2017 йил 28 июль)
Давлат органлари ва фуқаролик жамиятларининг шерикчилиги кенгайтирилади
«Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш ҳақида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонуни лойиҳаси бўйича Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатларининг изоҳлари