Рақобат ривожланиши индекси ОАВда эълон қилинади
Шунингдек Рақобат қўмитаси 1 июнга қадар Сенатга ҳисобот тақдим этади.
Барча ерлар «Yer hisobot» AATда ҳисобга олинади
Кадастр агентлиги 2024 йил 1 январга қадар ушбу тизимни ишга тушириш ва «E-qaror» электрон тизими билан интеграция қилинишини таъминлайди.
Ёшга доир пенсиялар проактив шаклда тайинланади
Пенсиялар тегишли вазирлик ва идоралар ўртасида ахборот алмашинуви асосида олинадиган иш стажи, иш ҳақи тўғрисидаги маълумотларига асосан ҳисобланади ва тайинланади.
Ичимлик сув таъминоти соҳаси қандай ислоҳ қилинади
Чора-тадбирлар орасида – ичимлик сувни тарқатиш жараёнларида давлат-хусусий шериклик тамойилларини кенг жорий қилиш ва соҳага хусусий инвестицияларни жалб қилиш бор.
Заргарлик буюмларини хорижга олиб чиқиш миқдори оширилди
100 млн сўмгача бўлган тайёр заргарлик буюмларини йўловчи божхона декларациясини тўлдирмасдан олиб чиқиши мумкин.
Сотиладиган давлат мулки объектлари ҳақидаги ахборот махсус порталда жойлаштирилади
Портал фаолияти Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан мувофиқлаштирилади, «Электрон онлайн-аукционларни ташкил этиш» АЖ портал фаолиятини ташкил қилиш ва юритиш бўйича оператор ҳисобланади.
Энергиядан фойдаланиш соҳасидаги ҳуқуқбузарликлар ҳақида қаерга хабар бериш лозим
Энергиядан фойдаланиш соҳасидаги ҳуқуқбузарликлар ҳақида хабар бериш учун «Uzenergo» тизими яратилди, рағбатлантириш миқдори жарима суммасиинг 2 %дан 30 %гача этиб белгиланди.
Ҳуқуқий экспериментларни қандай ўтказиш режалаштирилмоқда
«Ҳуқуқий эксперимент тўғрисида»ги қонун лойиҳаси муҳокамага қўйилди.
IMEI-кодларини рўйхатга олиш тартиб-таомили соддалаштирилди
Буни сайтлар ва мобиль иловалари орқали амалга ошириш мумкин.