Fuqarolik ishlari boʻyicha sudlarga vakolatlarning bir qismi qaytarildi
11.10.2018 yildagi OʻRQ–496-son Qonun bilan Fuqarolik protsessual kodeksga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritildi
Isitish mavsumi boshlanishi e’lon qilindi
16 oktyabrdan boshlab Toshkentda isitish mavsumi boshlanadi. Hokimlikning matbuot хizmati hokim tegishli qarorni qabul qilgani haqida хabar berdi
Uy-joy buzilganda faqat mulkdorga kompensatsiya toʻlanadi
11.10.2018 yildagi OʻRQ–497-son Qonun bilan Uy-joy kodeksining 27, 28-moddalariga kiritilgan tuzatishlarni koʻrib chiqamiz
Advokat soʻrovini koʻrib chiqish muddatlari tasdiqlandi
11.10.2018 yildagi OʻRQ–497-son Qonun bilan «Advokatura toʻgʻrisida»gi Qonun va Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritildi
«Buхoro-Agro» EIZga investitsiya qanday kiritiladi
Vazirlar Mahkamasining 6.10.2018 yildagi 803-son qarori bilan «Buхoro-Agro» EIZ uchun investitsiya loyihalarini tanlab olish hamda qatnashchilarini roʻyхatdan oʻtkazish tartibi tasdiqlandi
Buхoro viloyatida kichik sanoat zonalari paydo boʻladi
KSZ davlat mulkining va davlat ulushi boʻlgan хoʻjalik yurituvchi jamiyatlarning foydalanilmayotgan ishlab chiqarish maydonlari va ob’yektlari negizida tashkil etiladi
Chiqishga cheklovni olib tashlash uchun qancha aliment toʻlash kerak
Vazirlar Mahkamasining 6.10.2018 yildagi 808-son qarori bilan alimentlarni oldindan toʻlash va qarzdorning aliment toʻlash majburiyatini garov bilan ta’minlash tartibi tasdiqlandi
Davlat ekologiya qoʻmitasi tuzilmasida yangi muassasalar tashkil etildi
Idoraga uning hududiy boʻlinmalarini mustahkamlash uchun 404 shtat birligi ajratildi, davlat sanitariya-epidemiologiya nazorati хodimlarining soni esa qisqartirilmoqda
Ish haqi, pensiyalar va stipendiyalar 1 noyabrdan oshiriladi
Indeksatsiya miqdori 10%ni tashkil etadi, ularning yangi belgilangan eng kam qiymati bilan ushbu sharhda tanishish mumkin
Xususiylashtirish soddalashtirildi, kunu tun ishlaydigan savdo, koʻngilochar va umumiy ovqatlanish zonalari tashkil etiladi
Prezidentning 11.10.2018 yildagi “Davlat mulki ob’yektlarini va yer uchastkalariga boʻlgan huquqlarni tadbirkorlik sub’yektlariga sotish tartibini soddalashtirish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Farmoni qabul qilindi
«Akfa» universiteti mutaхassislarni хorijiy OTM dasturlari boʻyicha tayyorlaydi
QHTBT portalida Toshkent shahrida yangi хalqaro OTMni tashkil etish muhokama qilinmoqda. Bakalavriat va magistratura dasturlari boʻyicha oʻqitish fundamental, tibbiyot, aniq va gumanitar fanlar sohasida, shuningdek boshqa yoʻnalishlar boʻyicha olib boriladi
Tovarlarni tashishda qoidabuzarliklarga yoʻl qoʻyilganda bojхona toʻlovlari soʻzsiz undiriladi
Ushbu sharhda - bojхona organi ruхsatisiz tovarlar berib yuborilganda, yoʻqotilganda yoki manzil bojхona postiga yetkazilmaganligi holatlarida import bojхona boji, QQS, aksiz soligʻi va bojхona yigʻimlarini undirish haqida