Biznesni rivojlantirish uchun kreditlarning stavkasi oshirildi
«Har bir oila – tadbirkor» dasturi doirasida kreditlar ajratish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirish kiritildi
Oʻzbekistonda ikkita yirik madaniy tadbir boʻlib oʻtadi
2019 yil avgustda «Sharq taronalari» XII musiqa festivali, 2020 yil sentyabr oyining birinchi yarmida esa II maqom san’ati anjumani boʻlib oʻtadi
NKMga хizmat koʻrsatish sohasida qanday qilib raqobatni ta’minlash mumkin
Nazorat-kassa mashinalariga хizmat koʻrsatish bozorida yangi kompaniya – «Soliq-servis» DUK paydo boʻldi. Uning ilk odimlari koʻrsatilgan sohada raqobat kamayishiga olib kelishi mumkin. Yuzaga kelayotgan vaziyatni tahlil qilishga urinib koʻramiz
A’lochi bitiruvchilar medallar bilan taqdirlanadi
Umumta’lim va iхtisoslashtirilgan maktablar hamda akademik litseylarning iqtidorli bitiruvchilarini medallar bilan taqdirlash tartibi tasdiqlandi
Nohalol meva-sabzavotlarni eksport qiluvchilar reyestri qanday yuritiladi
Vazirlar Mahkamasining 23.02.2019 yildagi 163-son qarori bilan meva-sabzavot mahsulotlarini eksport qilishning yangilangan tartibi tasdiqlandi
Oʻzbekiston va Fransiya – turizm sohasida hamkor
2018 yil 9 oktyabr kuni Parij shahrida imzolangan Oʻzbekiston Respublikasi Hukumati va Fransiya Respublikasi Hukumati oʻrtasida turizm sohasida hamkorlik toʻgʻrisidagi Hadli bitim tasdiqlandi