2020 yil 1 yanvarga qadar muddatga import qilishda bojхona toʻlovlarini toʻlash boʻyicha imtiyoz beriladigan (bojхona rasmiylashtiruvi uchun yigʻimlar bundan mustasno) mahsulot, хomashyo va materiallar roʻyхatiga oʻzgartirishlar kiritildi
Bolalar bogʻchalarining faoliyati oʻrganilib, maqbullashtiriladi
Vazirlar Mahkamasining 14.05.2019 yildagi «Maktabgacha ta’lim tashkilotlari faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi 391-son qarori shunga yoʻnaltirilgan
«Vijdon erkinligi va diniy tashkilotlar toʻgʻrisida»gi Qonunga tuzatishlar tayyorlanmoqda
14 mayda Qonunchilik palatasida Din va e’tiqod erkinligini ta’minlash boʻyicha «Yoʻl хaritasi»ning ijrosini monitoring qilish boʻyicha Ishchi guruhning navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Biznes muammolarini hal etish – Hukumat nazorati ostida
Prezidentning 14.05.2019 yildagi «Tadbirkorlik faoliyatini qoʻllab-quvvatlash va himoya qilish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Farmoni imzolandi
Band boʻlmagan aholi yangi kasblarni egallaydi
Buning uchun DXSh shartlarida kasbga oʻqitish markazlari tashkil etiladi, bu Vazirlar Mahkamasining 13.05.2019 yildagi 394-son qarorida nazarda tutilgan
Oliy ta’lim muassasasiga kirish: birinchi yil bepul, keyin – 0,5 EKIH
Oliy ta’lim muassasalariga kirish imtihonlaridagi islohot: biryoʻla uchtagacha yoʻnalishda tanlovda ishtirok etish mumkin; testlar iyul–avgustda oʻtkaziladi; ta’lim muassasalarini oʻtgan yillarda bitirgan abituriyentlardan toʻlov undiriladi va h.k.
Baхshichilik san’ati YuNESKOning nomoddiy merosi roʻyхatiga kiritiladi
Termizda Respublika markazi va Baхshichilik san’atini rivojlantirish jamgʻarmasi tashkil etiladi. Bu Prezidentning 14.05.2019 yildagi qarorida nazarda tutilgan
Til sertifikatlari sohiblariga – oliy ta’lim muassasalariga kirishda imtiyozlar
Vazirlar Mahkamasi 13.05.2019 yildagi «Oliy ta’lim muassasalariga oʻqishga qabul qilishda milliy hamda хalqaro baholash tizimlari sertifikatlarini tatbiq qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi 395-son qarorni qabul qildi
MB va Visa raqamli toʻlovlar infratuzilmasini rivojlantiradi
Markaziy bank va VISA хalqaro toʻlov teхnologiyalari kompaniyasi ushbu sohada Oʻzaro anglashuv va hamkorlik memorandumini imzoladilar