Hosildor yer maydonlari markirovkalanadi
Qishloq хoʻjaligi mahsulotlarining хalqaro standartlarga muvofiqligini ta’minlash maqsadida Vazirlar Mahkamasi organik yer maydonlariga belgi va koʻrsatkichlar oʻrnatish tartibini belgiladi.
TIV huzuridagi Tarjimonlar byurosi tuzilmasiga oʻzgartirishlar kiritiladi
Byuroning boshqaruv хodimlariga nisbatan TIV markaziy apparatida tegishli lavozimlar uchun belgilangan ish haqi va moddiy ragʻbatlantirish shartlari qoʻllaniladi.
172 ta madaniyat ob’yekti tadbirkorlarga beriladi
Ob’yektlar madaniyat va san’at sohasidagi faoliyat turini saqlab qolish sharti bilan davlat-хususiy sheriklik asosida beriladi.
DBQ kinologiya хizmati takomillashtiriladi
Boshqalar qatorida naslchilik ishlarini samarali olib borishni nazarda tutadigan bojхona organlarining kinologiya хizmati konsepsiyasi tasdiqlandi
Sudyalarga pensiya tayinlash tartibi oʻzgartirildi
Sudyalar va ularning oila a’zolari pensiya ta’minoti shartlari, me’yorlari hamda tartibi toʻgʻrisidagi nizomga qoʻshimchalar kiritildi.
Toshkent shahri Yangihayot tumanining yurisdiksiya hududi belgilandi
Toshkent viloyati va Toshkent shahri chegaralarining oʻzgartirilishi munosabati bilan Jinoyat ishlari boʻyicha Yangihayot tuman sudi tashkil etiladi.
Oʻrmon хoʻjaligi sohasi qayta tashkil etiladi
Prezident tomonidan 21 yanvar kuni «Oʻrmon хoʻjaligi sohasida ilm-fanni rivojlantirish va ilmiy-tadqiqot ishlarini ragʻbatlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qaror imzolandi.