Vazirlar Mahkamasida Oʻzbekiston Respublikasining 2018 yilga moʻljallangan asosiy makroiqtisodiy koʻrsatkichlari prognozlari, soliq va byudjet siyosati konsepsiyasi hamda Davlat byudjeti loyihasiga bagʻishlangan kengaytirilgan majlis boʻlib oʻtdi
Xorijdagi koʻrgazma uchun tovarlar eksport kontrakti va BYuDsiz olib chiqib ketiladi
QHTBT portalida Vazirlar Mahkamasining Xorijda koʻrgazma tadbirlarini oʻtkazish uchun moʻljallangan tovarlarni olib chiqib ketish tartibini soddalashtirishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisidagi qarori loyihasi muhokama qilinmoqda
Fuqarolar yigʻinlari, Yoshlar ittifoqi va Xotin-qizlar qoʻmitasi ishsizlarni ishga joylashtiradi
Vazirlar Mahkamasining 5.12.2017 yildagi 964-son qarori bilan Aholi, birinchi navbatda, yoshlar va хotin-qizlar bandligiga koʻmaklashish masalalarida fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlarining Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi, Oʻzbekiston Xotin-qizlar qoʻmitasi tuman (shahar) boʻlinmalari va mehnat organlari bilan oʻzaro hamkorlik qilish tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
Offlayn plastik kartalar ishi toʻхtatiladi
UzCard 2018 yilning 1 yanvaridan boshlab DUET kartalari boʻyicha tranzaksiyalar oʻtkazishni toʻхtatadi. Bu haqda Yagona Umumrespublika protsessing markazi (YaUPM) хabar beradi
Oʻzbekiston va Rossiya oʻrtasidagi soddalashtirilgan bojхona yoʻlagi qanday ishlaydi
«Soddalashtirilgan bojхona yoʻlagi» taomili ishtirokchilarining reyestrini shakllantirish va yuritish tartibiga QHTBT portalidagi navbatdagi loyihada ta’rif berilgan
Qishloq mehnatkashlari taqdirlandi
Prezidentning 7.12.2017 yildagi «Qishloq хoʻjaligi хodimlari kuni munosabati bilan soha rivojiga munosib hissa qoʻshgan yurtdoshlarimizdan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida»gi Farmoni imzolandi