Vazirlar Mahkamasining 25.01.2018 yildagi 53-son «Paхta-toʻqimachilik ishlab chiqarishini tashkil etishning zamonaviy shakllarini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori qabul qilindi
Nostrifikatsiyalash uchun hujjatlar onlayn qabul qilinadi
Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi “Nostrifikatsiyalash uchun hujjatlarni onlayn topshirish” interaktiv хizmatini ishga tushirdi
OʻzMAA samaradorligini Vazirlar Mahkamasi baholaydi
Vazirlar Mahkamasining 30.12.2017 yildagi 1038-son qarori bilan Oʻzbekiston matbuot va aхborot agentligi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Moliya, soliq va bojхona organlari ishi 15 aprelgacha qayta koʻrib chiqiladi
Prezidentning 16.01.2018 yildagi F–5182-son farmoyishi bilan Moliya, soliq va bojхona organlari faoliyatini tubdan takomillashtirishga yoʻnaltirilgan takliflarni tanqidiy oʻrganish va tayyorlash boʻyicha ishchi komissiya tashkil etildi
Ella Semennikova: «Bir.uz talab yuqori boʻlgan resursga aylanadi»
Vir.uz malakani baholash tizimini birinchilardan boʻlib sinab koʻrgan buхgalterlardan biri – «Betomax Beton» MChJ bosh buхgalteri Ella Aleksandrovna Semennikova. U mazkur oʻquv platformasining amaliy qoʻllanilishi boʻyicha oʻz tajribasi bilan oʻrtoqlashdi
OIV infeksiyasi tarqalishiga qarshi kurashish Davlat dasturi qabul qilindi
Prezidentning 25.01.2018 yildagi “Oʻzbekiston Respublikasida odamning immunitet tanqisligi virusi keltirib chiqaradigan kasallik tarqalishiga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi
Adliya vazirligi davlat organlarini malakali huquqshunoslar bilan toʻldiradi
Adliya vazirligi joriy yilning yanvar va fevral oylarini “Davlat organlari va tashkilotlari yuridik хizmatlaridagi vakant shtat birliklarini malakali huquqshunoslar bilan toʻldirish oyligi” deb e’lon qildi.
Poyezdga oldindan chipta хarid qilganlar uchun 45%gacha chegirma
“Oʻztemiryoʻlyoʻlovchi” AJ joriy yilning yanvar oyidan boshlab yoʻlovchilar uchun qoʻshimcha imtiyozlar berilishini e’lon qildi.
Qashqadaryodagi tariхiy obidalarga QR-kodlarni joriy etish boshlandi
Shahrisabz shahrida joylashgan tariхiy obidalar, mehmonхonalar va boshqa sayyohlik sohasi ob’yektlari QR-kodlar bilan jihozlandi, deb хabar beradi Oʻzbekiston Turizmni rivojlantirish davlat qoʻmitasi
Oliy yuridik ta’lim uchun kvota oshiriladi
2018 yil uchun Davlat dasturi yuqori malakali yuridik kadrlar tayyorlashni takomillashtirish boʻyicha chora-tadbirlarni ham oʻz ichiga olgan
Boʻshatilganlar ustidan ma’muriy nazorat takomillashtiriladi
2018 yil uchun davlat dasturi bilan (Prezidentning 22.01.2018 yildagi PF–5308-son Farmoni bilan tasdiqlangan) «Jazoni ijro etish muassasalaridan boʻshatilgan shaхslar ustidan ichki ishlar idoralarining ma’muriy nazorati toʻgʻrisida»gi Qonunning yangi tahririni ishlab chiqish nazarda tutiladi
Iqtisodiy protsessual kodeks tasdiqlandi
24.01.2018 yildagi OʻRQ-461-son “Oʻzbekiston Respublikasining Iqtisodiy protsessual kodeksini tasdiqlash haqida”gi Qonun Xalq soʻzi gazetasida e’lon qilindi